Haberler

Fortnite Dans Davaları Geçici Olarak Düştü

Epic’in popüler oyunu Fortnite son zamanlarda dans davalarının hedefi olmuştu. Geçen yıl Backpack Kid, rapçi 2 Milly ve Fresh Prince of Bel-Air’ın yıldızı Alfonso Ribeiro, kendi danslarını çalıp oyuna eklediği iddiasıyla Epic’e dava açmışlardı. Şimdi üç dava da geçici olarak düştü.

Ribeiro, şubat ayında dansın telif hakkını almak için başvurmuştu ancak ABD Telif Hakkı Dairesi, ”bir eser olarak kaydedilemeyen koreografik çalışmaya” telif hakkı verilemeyeceğinden bu isteği reddetti. Böylece Ribeiro’nun Epic’e açtığı ”telif hakkı ihlali” davası düşmüş oldu.

Rapçi 2 Milly, Backpack Kid ve Orange Shirt Kid (annesi tarafından) benzer nedenle Epic’e dava açmıştı. Davacıları temsil eden Pierce Bainbridge Beck Price & Hecht firması, müşterilerinin haklarını savunmak için ve tazminatı alabilmek için mücadele edeceklerini belirtti. Epic, geçen ay 2 Milly’nin davasına karşı ”hiç kimsenin bir dans hareketine sahip olamayacağını” ileri sürerek davanın iptal edilmesi için bildiri yayınladı.

Epic, davalarla uğraşmaya devam ederken Fortnite’a içerikler eklemeye son gaz devam ediyor. 8.01 güncellemesiyle yeni Buried Treasure haritaları eklendi. Ayrıca bu hafta yeni bir araç gelecek.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top