HABER

Fortnite: Battle Royale, PlayStation 4 için 60 FPS Modu Alacak

Epic Games, oyunu iyileştirmek için çalışıyor.

Battle Royale, Fortnite oyununa ücretsiz olarak eklenen PUBG benzeri hayatta kalma oyunudur. Çıkışından bu yana birtakım güncellemeler aldı. Bu güncellemelerin çoğu, oyuna değişiklikler ve yeni öğeler ekledi. Bir sonraki güncelleme ise PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’da bulunan oyuna 60 FPS modunu getiriyor.

Çoğu oyun, mevcut yeni nesil konsolların yani PlayStation 4 Pro ile Xbox One X’in gücünü kullanarak 4K çözünürlük ile 60 kare hızını desteklemeye başlamasıyla birlikte, Fortnite için de bu güncellemenin gelmesi bekleniyordu. Fortnite için gelecek olan bir sonraki güncelleme, standart PlayStation 4’e ek olarak geliştirilmiş PlayStation 4 Pro için de 60 kare hızını destekleyecek özelliği sağlayacak.

Ayrıca geliştirme ekibi, şimdi oyuna getirecekleri yeni öğeler, daha fazla optimizasyon, etkinlikler için yeni kostümler, yeni modlar ve birtakım kurallar içeren özelleştirilmiş maçlar üzerinde çalışıyor. Hatta ekip, PlayStation Plus üyelerine iki adet özel öğe içeren Kutlama Paketi’ni (Celebration Pack) ücretsiz sunuyor.

Oyun şu an Sezon 2’de, Epic Games Sezon 3 için planlarını açıkladı. Önümüzdeki haftalarda neler olacağını merak ediyorsanız geliştiricinin yazdığı blog yazısını okuyabilirsiniz.

Fortnite’ı henüz oynamadıysanız PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında mevcut. İstediğiniz platformdan satın alıp oynayabilirsiniz. Aynı şekilde Battle Royale modu ücretsizdir ve aynı konsollarda diğer oyuncularla ölümüne mücadele edebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı