HABER

Fortnite Battle Royale, Mobil Cihazlara Geliyor

Önce iOS’ta sonra Android’te çıkış yapacak.

Epic Games, popüler ve ücretsiz oynanabilen Fortnite Battle Royale’i mobil platforma getireceğini duyurdu. iOS kullanıcıları şimdi erken bildirim almak için kayıt olabilirler. Android kullanıcılarının ise beklemesi gerekecek.

100 oyuncu kapasiteli Fortnite Battle Royale PC, PS4, Xbox One ve Mac’ten sonra telefonlara ve tabletlere taşınıyor. Geliştirme ekibi aynı oyunun aynı haritayla, aynı içerikle geleceğini ve aynı haftalık güncellemelerle destekleneceğini belirtti.

Her iki mobil versiyon da Mac, PC ve PlayStation 4 sürümüyle platformlar arasında ilerleme sürdürme dahil olmak üzere çapraz oynamayı destekleyecek. iOS kullanıcıları da sonraki sürüm çıktığında Android sahipleriyle kapışabilecek.

Epic Games, gelecek birkaç ay boyunca davetli etkinlik sürecinin bir parçası olarak az sayıda oyuncunun birkaç grup halinde oyuna girmesine izin verecek. Bunun için oyunun web sitesinde kayıt olmanız gerekiyor. Davet kodları alan oyuncular, kodları arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Bu etkinlik, 12 Mart Pazartesi günü açılacak.

Fortnite Battle Royale’in tam özellikli versiyonu mobil cihazlar için müthiş olacak. Epic Games ise bunun sadece bir başlangıç olduğunu söylüyor. Geliştirici, aynı oyunun tüm platformlarda oynanmasının oyunlar açısından iyi bir gelecek olduğunu belirtiyor.

Güncelleme: Mobil oyuncularının PC ve PS4 sıralarını seçme hakları var. PC ve PS4 oyuncuları mobil lobilere geçemezken, Epic Games temsilcisi Nick Chester, Twitter’da şöyle bir açıklama yaptı;

”Bir PC oyuncusu mobil kuyruğuna giremez. Ancak bir mobil oyuncusu isterse PC oyuncusu ile oynayabilir. Tüm oyuncular tek bir sunucuya atılmıyor.”

Bu, adil bir oyun olması için önemli bir detay. Epic games, PC ve PS4 oyuncularının mobil lobilerine girmelerini engelleme seçeneğinin olup olmadığını henüz açıklamadı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı