Haberler

Fortnite, 2018’de Yalnızca iOS’tan 455 Milyon Dolar Kazandı!

Dünyanın en popüler ücretsiz oyunu Fortnite, ”para” basmaya devam ediyor. Sensor Tower’ın raporuna göre, oyun Mart 2018’de çıktığından bu yana sadece iOS üzerinden tam olarak 455 milyon dolar kazandı. Android tarafında ise rakamlar bilinmiyor ama Android oyuncularının sayısı düşünüldüğünde bundan daha fazla çıkabilir.

Yalnızca Epic aracılığıyla kullanılabildiği için Android sürümünün rakamları belli değil. Sensor Tower’a göre Fortnite, aralık ayında sadece iOS’tan 69 milyon dolar kazandı. Diğer aylara göre aralık ayı oyuna en büyük geliri kazandırdı.

2018 yılında her gün 1.6 milyon dolar elde etti. Oyun, özellikle aralık ayında büyük ilgi görmüş. Aralık’ta iOS’ta 5.2 milyon kez indirildi. Kasım ayına göre bu sayı % 59 artmış. Fortnite yalnızca iOS’ta olduğundan, 2018’de 82.6 milyon kez indirildiği tahmin ediliyor.

Fortnite ücretsiz olarak PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında da bulunuyor. Yani Epic Games, her platformdan büyük paralar kazanmaya devam ediyor.

Rakibi PUBG ise, 2018’de dünya çapında iOS platformundan 100 milyon dolar elde etti. 2016’da çıkan Niantic’in çok sevilen Pokemon Go oyunu, hem iOS hem Android’te yaklaşık 800 milyon dolar elde ederek Fortnite’ı geçti.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top