Haberler

Firewatch’un Nintendo Switch’e Çıkış Tarihi Açıklandı

Çok yakında Nintendo’nun hibrit konsoluna gelecek.

Nintendo Switch, harika oyunları almaya devam ediyor. Şimdi de Campo Santo tarafından geliştirilen ve 2016’da çıkış yapan macera oyunu Firewatch, Nintendo’nun hibrit konsoluna çıkmak için hazırlanıyor.

Merak etmeyin, uzun süre beklemek zorunda değilsiniz. Firewatch’un Switch’e 17 Aralık‘ta geleceği duyuruldu. Oyun, Oregon merkezli bağımsız stüdyo Panic tarafından yayınlanacak. Oyunun Switch versiyonu, bu yılın ilk başlarında duyurulmuştu ve ilkbaharda çıkacağı söylenmişti. Fakat biraz daha ertelenmek zorunda kaldı.

Firewatch, 1989 yılında geçiyor ve sizi Henry rolüne sokuyor. Henry, Mad Men’de Harry Crane’i canlandıran Richard Sommer tarafından seslendiriliyor. Yangın Gözetleme elemanı olarak işe başlayan Henry’nin sorunlu bir geçmişi var ve yeni hayat kurmaya çalışıyor. Henry’e telsizle eşlik eden arkadaşı Delilah ise Cissy Jones tarafından seslendirilmekte. Önce PC için Şubat 2016’da çıkan oyun, daha sonra PlayStation 4’e ve eylül ayında Xbox One’a geldi.

Bu başlık, Campo Santo’nun ilk projesiydi ve eleştirilerden olumlu yanıtlar aldı. Beğeniler satışları da etkiledi ve oyun ilk yılında 1 milyondan fazla sattı. Ayrıca Firewatch filmi şu anda Good Universe tarafından yapılıyor. Campo Santo’nun yeni oyunu In The Valley Of Gods, geçen sene Oyun Ödülleri töreninde duyurulmuştu. Bu yılın başlarında ise Valve’ın stüdyoyu satın aldığını öğrendik.

Firewatch’un Nintendo Switch’e Çıkış Tarihi Açıklandı
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top