HABER

Far Cry 5’in PC Grafik Seçenekleri

Far Cry 5’in grafik seçenekleri oldukça detaylı gözüküyor.

Far Cry 5’in çıkışına yalnızca birkaç hafta kaldı ve oyunun PC versiyonu ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Yeni gelen görsellere göre, oyunun sahip olacağı grafik seçenekleri açığa çıkmış durumda.

Açıkçası, bir Açık-Dünya oyunun sahip olabileceği tüm grafik seçenekleri oyun için hazırlanmış ve bilgisayarınızda bu oyunu en iyi şekilde oynamak için gerekli grafik ayarlarını yapabilmek mümkün gözüküyor.

İlk ekran görüntüsünü yani “Monitor” seçeneklerini incelediğimiz zaman, bazı UI yani kullanıcı arayüzü öğelerini farklı bir monitöre tamamen aktarabilmek için menü görüntüleme seçeneğini görüyoruz. Buna ek olarak, artık klasikleşmiş ekran kartı belleği (VRAM) kullanımını, çözünürlük değerlerini, en-boy oranını, yenileme hızını ve oyunun görüntüsünün hangi monitöre aktarılacağı ile ilgili grafik seçeneklerini görüyoruz.

İkinci ekran görüntüsünü yani “Quality (Kalite)” grafik seçeneklerini incelediğimiz zaman, Su (Water), Geometri ve Bitki Örtüsü (Geometry & Vegetation), Gölge (Shadows), Kenar Yumuşatma (Anti-Aliasing), Arazi (Terrain), Volumetrik Sis/Duman (Volumetric Fog), Hareket Bulanıklığı (Motion Blur), Çevre/Ortam (Environment), Grafik Kalitesi (Graphics Quality), Doku Filtreleme (Texture Filtering) gibi bir açık dünya oyunun ihtiyaç duyabileceği tüm grafik kalitesi ayarlarını görüyoruz.

Üçüncü görselimiz ise renk yani “Color” seçeneklerini sunuyor. Renk Körü (Colorblind Mode) modunun da dahil edildiği bu bölüm, monitörünüzde elde edebileceğiniz en iyi renk kalitesini ayarlamamıza imkan tanıyor.

Son görselimiz gelişmiş ayarları kapsıyor. Gözümüze ilk çarpan önemli seçenek ise kare hızını yani FPS değerlerini kilitleme özelliği (Framerate Lock). Tabii ki, iyi bir bilgisayarınız varsa bu seçeneği devre dışı bırakacak veya 144Hz gibi bir monitöre sahipseniz bu kare hızına sabitlemeyi tercih edeceksiniz ancak, orta veya kötü bir bilgisayarınız var ise, stabil bir oyun deneyimi elde etmek için bu değeri aktif hale getirip alabildiğiniz en iyi kare hızını sabitlemek çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Diğer bir önemli seçenek ise Görüş Alanı Ölçeği (Field of View Scaling). Özellikle benim gibi yüksek görüş alanı tercih ediyorsanız ki bu ayar ile birlikte tıpkı Half-Life ve Quake gibi hızlı bir oyun deneyimi yaşadığımı düşünüyorum, oyun deneyiminizi etkili bir hale getirebileceksiniz.

>> AMD Ekran Kartı Alana Far Cry 5 Hediye <<

Son olarak Far Cry 5, 27 Mart 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasadaki yerini alacak. Ayrıca, oyunun PC versiyonunda 4K çözünürlükle kaydedilmiş bir saatlik Singleplayer ve Co-op oynanış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı