HABER

Far Cry 5’in Hikayesi 25 Saatten Uzun Sürüyor

Balık avlama ve avlanma… İşte bunlar 25 saatten çok daha fazla vakit harcamanızı sağlayabilir.

Ubisoft’un Far Cry serisine kazandıracağı yepyeni oyunu Far Cry 5, önümüzdeki hafta PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasadaki yerini alacak. Fakat, oyunun hikayesi ne kadar sürecek? Oyunun yapımcısı Dan Hay, oyunun campaign yani hikayesini temel alan bölüm için uzun bir zaman ayırmamız gerektiğini söylüyor – yaklaşk 25 saat kadar – ancak, bu sadece bir başlangıç. Hay, yakın zamanda GameSpot ile gerçekleştirdiği bir röportajda, “25 saat içinde iyi bir oyuncunun oyunu tamamlayacağını söyleyebilirim.” demişti.

vHay, oyun testlerinden yola çıkarak, Ubisoft’un oyunculara ana hikayeye bağlı olarak balık avlama veya avlanma gibi şeylerle uğraştıracağını ve toplam oyun süresinin böylece uzatılacağını söyledi. Tabii ki, herkesin bir oyun oynama tarzı vardır ve Far Cry 5 gibi hem açık dünya hem de kendi tarzınızı ortaya koymanıza izin veren bir oyunda, 25 saat yerine çok daha fazla vakit harcayabilirsiniz.

Ayrıca Hay, “Gördüğümüz kadarıyla, oyuncular oyunun dünyasına adım attıktan sonra; sadece dört yada beş saat balık tutuyor ya da avlanıyor ya da ilerleyen bölümlerde ihtiyaç duyacakları birkaç şey için hazırlık yapıyorlar. Yani, oyunun süresi sizin nasıl oynadığınızla tamamen orantılı.” dedi.

Far Cry 5 hikayesine ek olarak, – co-op oynayacaklar için – kafa kafaya oyun türleri veya istediğiniz herhangi bir şeyi oluşturmak için kullanabileceğiniz bir harita ve mod editörü sunulacak. Bu da, Far Cry 5’e ilgi duyan oyuncuların, oyunu oynamaya devam etmeleri ve oynama süresini uzatmaları için bir fırsat sunar.

Far Cry 5’in yeni harita ve mod editörü ile ilgili olarak GameSpot, bu araçların PUBG ve Fortnite gibi oyunlardan esinlenerek bir şeyler oluşturulmasına imkan sağlayıp sağlamadığı sorusunu sorduğunda ise Hay, “Bu süper ötesi olurdu. Bu editörleri her ilerleyen günde büyütüyoruz ve bu seferki aracımız gerçekten de büyük, bizim için büyük bir araç.” cevabını verdi.

Hay, Far Cry 4’ün harita-mod editörünün “kusurlu” olduğunu itiraf etti ve Far Cry 5 için geliştirilen araçların daha kolay kullanıma sunduklarını ve daha sezgisel hale getirdiklerini umuyor.

Son olarak, Far Cry 5, 27 Mart tarihinde Xbox One, PC, PlayStation 4 için piyasadaki yerini alacak.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı