Haberler

Fallout 76’nın Satışları, % 80 Oranında Düşüşte

Bethesda’nın yeni oyunu, Fallout 4’ten % 80 daha az sattı.

Fallout 76’nın İngiltere’deki satış rakamları açıklandı. Satış rakamları, serinin son oyunu ile önceki oyunu arasında kıyaslandı ve durum, hiç iyi değil. İngiltere’deki Fallout 76 satışları, Fallout 4’ten % 82.4’e düştü.

Bu rakamlar, tam resmi satış rakamlarını yansıtmıyor ancak Bethesda’nın umduğundan daha düşük görünüyor. Geliştiricinin, oyunun çekirdek formatına değişiklikler yapması ve oyunculara bir spin-off olarak sunması sebebiyle satışların düşeceği zaten tahmin ediliyordu ancak, ilk haftasındaki % 80’lik düşüş, beklenenden daha az.

Bu rakam, sadece İngiltere’deki fiziksel kopya satışını yansıtıyor. Dijital satışları içermiyor. Ancak perakende satışları ile dijital satış rakamları, benzerlik gösterebilir. Daha fazla oyuncu çevrim içi mağazaları kullanır ve oyunları indirir. Dijitaldeki satışlar, bu rakamı telafi etmeyecektir. Dijital satışlar, toplam satış rakamlarının büyük bir bölümünü oluşturacaktır.

İngiltere oyun pazarına göre Fallout 76, Spyro Reignited üçlemesi ve Red Dead Redemption 2’nin arkasında kalarak üçüncü sıraya yerleşti. Spyro Reignited, satış rakamları sebebiyle birinci sıraya yerleşti ancak düşük perakende maliyeti nedeniyle Fallout 76’dan daha az gelir elde etti.

Bethesda, Fallout 76’nın kötü giden performansı konusunda hayal kırıklığına uğradı. Bu sebeple, Fallout 76’yı toparlayabilmek için uzun bir süre destekleyeceklerini söyledi. Elder Scrolls: Online da benzer problemleri yaşamıştı ve daha sonra toparlandı. Fallout hayranları, Bethesda’nın durumu toparlayabilmesi için biraz daha beklemek zorunda.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top