HABER

Eski Zynga Patronu Telltale Games’te CEO Oldu

Pete Hawley, şimdi Telltale’in başına geçti.

Popüler Game of Thrones, Walking Dead ve Minecraft oyunlarının şirketi Telltale Games’in başına yeni bir isim geçti. Mobil ve sosyal oyunların dev şirketi Zynga’nın eski yöneticisi Pete Hawley, stüdyoyu yönetmek üzere işe alındı.

Kevin Bruner, 2015 yılında CEO olan Telltale kurucularından Dan Connors’un yerine geçmişti. Aynı yıl içinde Bruner istifa edince Dan Connors yeniden CEO oldu. Şu anda Telltale’in yönetim kurulu, CEO koltuğuna geçecek olan Hawley ‘in üst düzey performans sergilemesini bekliyor.

Hawley, 2014’ten beri Zynga’da kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür olarak çalıştı. VentureBeat’e konuşan Hawley, Telltale’e katılmanın ”onu verici” olduğunu söyledi. Ayrıca, ”Telltale’in eski LucasArts oyunlarının hayranıyım. Artık dünyanın en büyük fikrî mülkiyetlerle çalışıyor. Bu da geçmek için çok iyi bir fırsat.” dedi.

Hawley, Zynga’ya katılmadan önce 1993 ile 2003 yılları arasında Peter Molyneux ile birlikte çalışan Fable stüdyosu Lionhead’te yapım sorumlusu oldu. Daha sonra Sony (2003-2005) ile ardından EA’de (2005-2010) çalıştı.

Telltale’in Game of Thrones ve The Wolf Among Us dahil olmak üzere birçok önemli projesi bulunmakta.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı