Haberler

Eski EA Çalışanı ve Assassin’s Creed’in Patronu Google’a Girdi

Orijinal Assassin’s Creed başlığında patron olan, daha sonra EA’in Star Wars oyununda çalışan ve Ekim 2018’de oradan ayrılan video oyun endüstrisinin önemli ismi Jade Raymond, Google’da Başkan Yardımcısı olarak çalışacak. Kendisi, bu haberi Twtitter hesabından duyurdu. Tam olarak ne yapacağı hakkında bilgi yok.

Ocak 2018’de, eski PlayStation ve Xbox patronu Phil Harrison Google’a VP olarak katılmıştı. Raymond, ondan sonra katılan ikinci yüksek profilli Google çalışanı oldu.

Raymond, EA’den ayrılmadan önce Motive Studios’ta kıdemli başkan yardımcısı olarak ekibin genel müdürlüğünü yaptı. Yeni IP ve aksiyon oyunları yapan stüdyonun, yeni iş biriminin öncülüğünden sorumluydu. Ayrıca EA’in yeni Star Wars başlığında strateji liderliğinden sorumlu oldu.

Video oyun endüstrisinden birkaç isim Raymond’ın yeni işini kutladı. Xbox patronu Shannon Loftis, Google’ın onu işe aldığı için çok şanslı olduğunu söyledi. Capybara Games’in patronu Nathan Vella tebrik etti.

Google’ın gelecek hafta düzenleyeceği Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda, Project Stream teknolojisinin nasıl çalışacağını göstermesi bekleniyor. Geçen sene Assassin’s Creed Odyssey’i doğrudan Google Chrome tarayıcısında oynatabilen Project Stream teknolojisini test etmek amacıyla Ubisoft ile ortaklık kurmuştu.

Şirketin Project Yeti isimli bir konsol çıkaracağı dedikoduları dolaşıyor. Bu konsolun akış teknolojisine odaklanacağı ve özel oyunları olabileceği söyleniyor. Söz konusu konsolun detayları ise daha ortaya çıkmadı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top