Haberler

Epic Games, Steam’e Rakip Olacak

Mağaza açmaya hazırlanan Epic Games, geliştiricilerden daha az komisyon alacak.

Popüler Battle Royale oyunu Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, Steam ile rekabet edecek olan mağazasını duyurdu. Epic Games mağazası, yakında PC ve Mac için açılacak. Önümüzdeki sene ise Android’e ve diğer platformlara açılmayı planlıyor. Epic’in mağazası geliştirici dostu olacak. İşte detaylar..

Geliştiriciler, gelirlerin yüzde 88’ini kazanacaklar. Yapılan açıklamaya göre, listeleme için geliştirici-Epic gelirlerinde sadece 88/12’lik bölünme olacak. Steam satışlardan % 20-30 komisyon alıyor ve Epic, %12’lik komisyonla Steam’e rakip olacak. Eğer geliştirici Unreal motorunu kullanıyorsa, Epic %12’lik komisyonun içinden Unreal moturu için %5 telif alacak.

Oyuncular, Epic mağazasında oyun satın aldıklarında haber akışına otomatik olarak abone olacaklar ve oyunla ilgili haberleri kolayca öğrenebilecekler. Geliştiriciler, haber bülteninde kendi oyun sayfalarını yönetebilecekler. Oyun sayfasında mağaza reklamları veya çapraz pazarlama, arama sonuçlarında ücretli reklamlar yer almayacak. Ayrıca Epic Games oyun geliştiricilerini, yayıncılarla ve blog yazarlarıyla çalışmaya teşvik edecek. Gelir paylaşımı yapmalarına da izin veriyor. Epic, ilk 24 ay boyunca üreticilerin gelir paylaşımının ilk % 5’ini karşılayacağını ve destek olacağını söylüyor.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top