Haberler

Epic Games Mağazasının Geri Ödeme Politikası Değişti

Oyun iade etmek için artık oyuncu desteğinden yararlanabilirsiniz.

Epic Games Store, geri ödeme politikasında değişiklik uyguladıklarını açıkladı. Sergey Galyonkin’in twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, insanlar iki saatten az sürede oynadıkları oyunu beğenmedikleri takdirde 14 gün içinde iade edebilirler. Benzer kural Steam’de halen uygulanmakta.

Önceden Epic’e oyun iade edip parasını geri alabilmeniz için bir bilet göndermeniz gerekiyordu. Bu bilette genel IP adresiniz, hesabınızı oluşturduğunuz tarih, fatura kimliği, hesabınızın adı ve konumunuz gibi bilgilerin doldurulması istenen bir doğrulama isteği gönderiliyordu. Hesabınızın bağlı olduğu banka veya kredi kartının son dört rakamı ve son giriş tarihi isteniyordu. Sadece bu bilete göre para iadesi alabiliyordunuz.

Şimdi, oyunu iade etmeniz için oyuncu desteğinden bilet göndermeniz gerekiyor. Galyonkin, şu anda ekibin self-servis üzerinde çalıştığını, şimdilik iade için oyuncu desteğinin kullanılabileceğini söylüyor.

Epic Games oyun mağazası, Steam’e rakip olarak çıktı. Steam geliştiricilerden %20-30 oranında komisyon alırken Epic, bundan daha az komisyon alacağını, geliştiricilere destek olmak istediğini hatta Epic’e ait olan Unreal Engine’in telif ücretinin bu komisyondan alınacağını belirtti. Epic’in bu desteği sayesinde geliştiriciler telif sorunu yaşamadan oyunlarını yapmaya devam edecekler.

Epic’te şu an Journey ve Hades gibi PC oyunları bulunmakta. Ayrıca yakın zamanda The Walking Dead: The Final Season ve The Division 2 oyunlarının da Epic mağazasına özel olarak çıkacağı duyuruldu.

İki haftada bir ücretsiz oyun sunan Epic, şu anda What Remains of Edith Finch oyununu 10 – 24 Ocak arasında ücretsiz sundu. Daha önce Subnautica ve Super Meat Boy oyunları ücretsiz olmuştu.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top