Haberler

Elgato, Yayıncılar için İki Yeni Ürününü Duyurdu

Mobil için bir uygulama ve yayın için bir aksesuar!

Elgato, CES 2019 sırasında yayıncılar için geliştirdiği iki yeni ürününü duyurdu.

Bu iki üründen ilki, mobil oyunları yayınlamak isteyen yayıncıların işini kolaylaştırmayı hedefleyen bir yazılım. Screen Link ismi verilen bu yazılım, iPhone veya iPad’inizin OBS Studios, Streamlabs, XSPlit ve Game Capture gibi yayın uygulamaları üzerinde bir giriş kaynağı (input source) olarak görüntülemesini sağlayan PC/Mac yazılımıdır.

Şu anda bu uygulamayı, 15 dakikalık yayın akışı sınırına ve maksimum 16 Mbps bit hızına (bitrate) sahip bir örnek olan ücretsiz sürümünü elde ederek deneyebilirsiniz. Ayrıca, yakında Pro sürümü gelecek ve bu sürüm, 10 $ fiyat etiketiyle satılacak. Bu sürüm, sınırsız süreye sahip yayın akışı ve 32 Mbps bit hızı sunacak.

İkincisi ise bir aksesuar. Key Light olarak isimlendirilen bu aksesuar, yayıncıların aydınlatma için kullanacakları basit bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu aksesuarla birlikte artık yayıncılar, kamera karşısında yüzünü güzel ve net bir şekilde sergileyebilecekler.

Key Light ayrıca, masaya takabilmeniz için özel bir tasarıma sahip olacak ve yazılımıyla birlikte, ışığın yoğunluğunu ve renk sıcaklığını bilgisayarınızdan ayarlamanızı sağlayacak.

Son olarak Key Light, 14 Ocak’ta 200 dolar (sadece satış fiyatı yaklaşık 1.000 ₺) fiyat etiketiyle piyasadaki yerini alacak.

Elgato, Yayıncılar için İki Yeni Ürününü Duyurdu
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top