Haberler

EA, Battlefield 5’in Satışlarından Memnun Değil

EA’in hisse senedi, on yıldan uzun bir süredir ilk defa en kötü düşüşü yaşadı. Şirketin CEO’su Andrew Wilson, üçüncü çeyrekte karşılaştığı önemli zorlukların dördüncü çeyrekte de devam ettiğini söyledi. Şirketin kötü gidişatı, Battlefield 5’in bir milyon daha az satmasından kaynaklanıyor.

Geçtiğimiz salı günü şirketin hisse senedi % 18’e kadar düştü. EA, 17 Aralık 1999’da yaşadığı % 25.5’lik düşüşe yaklaşmış durumda. Şimdi ise % 5,24 oranında artmış görünüyor. Wilson, Battlefield 5’in çıkış tarihinin ertelenmesinden bahsetti. Oyunun tatil zamanında piyasaya sürülmesi, alışveriş yapacak olanların dikkatini çekmek amacıyla yapılmıştı. Bu durum, diğer oyunlarla rekabet edebilmesi için sık sık indirim yapıldığı anlamına geliyor.

Wilson, ”Bu kararın sonucunda ivme kazanmak için mücadele ettik ancak çeyrekte beklentilerimizi alamadık. Üçüncü çeyrekte yanlış kararlar verdik ve işimizin diğer alanlarından iyi sonuçlar alamadık. Oldukça rekabetçi bir ortamda bu faktörlerin yaşanması, performansımızın düşmesine neden oldu.” dedi.

EA, hem gelir hem kârda artış kazandı. Üçüncü mali çeyrek için kazancı 262 milyon dolar olup, toplam geliri 1.29 milyar dolar oldu. Geçen yılın aynı üç ayında geliri 1.16 milyar dolardı. Ancak net rezervasyonları düşmüş durumda. Yıllık abonelikler gibi taahhütleri içerir ve EA, 1.97 milyar dolardan 1.61 milyar dolara düştüğünü bildirdi.

EA, 22 Şubat’ta Anthem’i çıkarmayı planlıyor. Respawn’ın yakın zamanda çıkardığı ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends, harika bir başlangıç yaptı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top