HABER

E3 2018’e Kesin Çıkacak Oyunlar

E3 2018 için onaylanan tüm oyunları haziran ayında görmek için heyecanlıyız.

E3 2018 etkinliğinin başlamasına sadece birkaç ay kaldı. Bu süre zarfında bazı şirketlerin basın konferansı tarihleri ve saatleri açıklandı. Bu zaman dilimi, oyun hayranları için oldukça heyecan verici. Bakalım bu yılki E3’te hangi büyük oyunları göreceğiz?

İşte E3’te kesin olarak çıkacak oyunlar; 

  • Anthem

Platform: PC, PS4, Xbox One

Anthem oyunu E3 2017’in en şaşırtıcı sürprizlerinden biriydi. Ancak EA’in çıkış tarihini sonbahar 2018’den 2019’a atması heyecanı bir nebze söndürmüştü. EA, bu seneki EA Play etkinliğinde Anthem’in içinden bir görüntü sunacağını doğruladı. Geliştirici BioWare, bu zamana kadar pek ayrıntı vermedi. Bu seneki E3’te Anthem oyunundan çok fazla şey gelecek gibi görünüyor.

  • Sonraki Battlefield oyunu

Platform: Henüz duyurulmadı.

Sonraki Battlefield oyunuyla ilgili ne gibi planlar var? Acaba Battlefield 2142’de olduğu gibi geleceğe mi gidecekler yoksa geçmişe mi? Bunu, bu seneki E3’te göreceğiz. Bu arada etkinliğe katılacak olanlar yeni Battlefield oyununu EA Play’de deneyebilecekler. Henüz belirtilmeyen EA Sports başlıklarından başka, sonraki Battlefield oyunu EA’in etkinlikte oynamanıza izin vereceği tek oyun olabilir.

E3 2018’e Çıkma İhtimali Olan Oyunlar;

  • Red Dead Redemption 2

Platform: PS4, Xbox One

Red Dead Redemption 2, E3’ten önce piyasaya çıkacaktı ama ekim ayına ertelendi. Rockstar Games, açık dünya Batı oyununu muhtemelen ekim ayına kadar diğer büyük etkinliklerde gösterecektir. PS4 oyuncularının ilk olarak belirli RDR2 çok oyunculu içeriğe erişim sağlayabileceği düşünülürse, Sony’nin sahnesinde görebiliriz.

  • Death Stranding

Platform: PS4

Sony’nin E3 2016 basın toplantısında Kojima Productions’ın post-Metal-Gear projesi ortaya çıkmıştı. Death Stranding’in 2019’dan önce çıkması bekleniyor. Bu da Hideo Kojima ve şirketinin, E3 2018’de bir çıkış tarihi vermesi veya erteleme açıklaması yapacağı anlamına geliyor. Bunlardan hangisi olursa olsun, yeni bir fragman muhtemelen yoldadır. 

  • Cyberpunk 2077

Platform: Henüz duyurulmadı.

Witcher 3’ün yapımcılarının üzerinde çalıştığı yeni oyun hakkında gelecek bilgiler için oldukça heyecanlıyız. Ocak ayına kadar yeni oyunla ilgili tek bir ayrıntı bile paylaşmamışlardı. 10 Ocak’ta resmi Cyberpunk 2077 Twitter hesabından bir ”Beep” tweeti geldi. Bu yüzden E3 2018’e katılacağı yönünde büyük söylentiler dönmeye başladı. Geliştirici, bundan 2 ay önce E3 2018’e katılacak şirketler arasında listelendi. Bu da Cyberpunk 2077 hakkında yeni ayrıntılar geleceğinin belirtisi olabilir.

  • The Last of Us Part 2

Platform: PS4

PlayStation Experience 2016’da duyurulan The Last of Us 2’nin E3 2018’e çıkma olasılığı az olsa bile hâlâ şans var.

  • Sonraki Call of Duty oyunu

Platform: Henüz duyurulmadı.

Call of Duty oyunları her yıl çıkış yapar. Bir sonraki oyun, etkinliğe az bir zaman kala duyuruldu. E3’te franchise’in konsol partnerinin (şu anda Sony) sahnesinde büyük bir fragmanın yayınlanacağı belirtildi. Activision, sonraki Call of Duty’nin ne hakkında olacağını açıklamadı ancak Treyarch’ın Call of Duty: Black Ops 4 ile geri dönecek. Black Ops 3’ün bilimkurgu ve kooperatife dayalı senaryosu, tarih atlayan öncülerinden daha az sevilmişti. Bu yüzden yeni oyunun nereye gideceğini az çok tahmin edebiliriz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı