HABER

E3 2018: Sony’nin Konferansında Gösterilen Diğer Oyunlar

Sony konferansından yeni duyurular ve oynanış fragmanları..

 • Twin Mirror

Geçen sene, Bandai Namco ve Dontnod’un yeni bir hikaye odaklı macera oyunu üzerinde çalıştıklarını öğrenmiştik. Life Is Strange ve yakında çıkan Vampyr’in stüdyosu ayrı bir ekiple, AAA kalitesinde bir oyun çıkarmaya hazırlanıyorlar.

Sam, ölen arkadaşının ardındaki gerçeği bulmak için geliyor. Twin Mirror, önümüzdeki yıl PC, PS4 ve Xbox One platformlarına gelecek.

 • Tetris Effect

Klasik Tetris’in daha parlak ve ışıldayan bloklarını PS4 ve VR’da birleştirebileceksiniz. Rez ve Child of Eden’ın tasarımcısı Tetsuya Mizuguchi’den yeni Tetris oyunu geliyor. Oyunda üç mod ve 30 farklı aşama bulunacak. Ayrıca oyuncular, yeni Zone özelliğiyle zamanı dondurabilecek. Klasik Tetris’in efektli versiyonu, bu sonbaharda yeni oynanış özellikleriyle geri dönüyor.

 • Ghost Giant 

Flipping Death ve Fe’nin geliştiricisi Zoink, PlayStation VR için yeni bir oyun duyurdu. Bulmaca – macera oyununda, küçük Louis’in arkadaşı ve koruyucusu olan Ghost Giant olarak oynuyorsunuz. Louis, sadece annesiyle ayçiçeği çiftliğinde yaşayan çok yalnız bir çocuktur. Daha sonra seninle buluşacak ve onun arkadaşı olacaksın. Oyun, Sancourt isimli bir kasabada geçiyor. Orada sırları keşfedebilir ve çeşitli görevleri tamamlaması için Louis’e yardım edebilirsin.

Ne yazık ki oyunun çıkış tarihi açıklanmadı.

 • Beat Saber VR

PC’deki Beat Saber şimdi VR’a geldi. Beat Saber VR ile her notayı ışın kılıyla çalacaksınız. Mekaniği fazla değişmeyecek. PS VR’ın hareket kontrolörleriyle notaları dilimleyeceksiniz. Dolayısıyla bir düğmeye basmaktan fazlasını gerektiriyor. Bir senfoniyi yönetiyormuş gibi koordineli hareketler yaparak notalara vurmak gerekiyor.

Oyun, yakın bir zamanda PlayStation VR’a gelecek. Tam çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

 • Trover Saves the Universe

Adult Swim’de yayınlanan Rick and Morty’nin yaratıcılarından gelen Trover Saves the Universe, PlayStation 4 ve Playstation VR’da oynanacak tuhaf ve cehennem gibi bir platform macera oyunu. Oyunun garip hikayesi, Justin Roiland tarafından yazıldı ve seslendirildi.

Sony’nin E3 sunumunda, muhtemelen adı Trover olan ana karakterin yer aldığı fragman gösterildi. Ana karakter küvette banyo yaparken karşısındaki televizyonda yer alan oyunla ilgili bir şeyler anlatıyor. Sonunda televizyonu küvete düşerek elektrik çarpıyor ve ölüyor. Trover’ın öldüğünü gören başka bir karakter de sahnede beliriyor.

Bu tanıtım fragmanı gerçekten garipti.

Justin Roiland’ın geliştirme stüdyosu Squanch Games’in yaptığı bu oyun, PlayStation 4 ve PlayStation VR’a özel olarak geliyor. Tam çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

 • Yakuza Kiwami 2

Yakuza Kiwami 2, 28 Ağustos’ta çıkış yapacak. Şimdi ön siparişe açık.

 • Team Sonic Racing

Sonic’in takım tabanlı yarış oyunu E3’ten önce duyurulmuştu. Sony’nin E3 konferansında oynanış videosu görüldü. Oyunda üçlü olarak yarışacaksınız. Çevrimiçi çok oyunculu veya tek oyunculu olarak modları bulunuyor. Arkadaşlarınızla birbirinize yakın durmaya çalışarak, aldığınız öğeleri paylaşabileceksiniz.

Oyun, bu kışta PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarına çıkış yapacak.

 • Moss

Yüksek puan alan VR oyunu Moss, cazip karakterleri, heyecanlı mücadelesi ve keşfedeceğiniz büyüleyici dünyasıyla PlayStation VR sahipleri için geliyor.

 • Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk

Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk, dijital ve fiziksel olarak 18 Eylül’de Kuzey Amerika’da, 21 Eylül’de ise Avrupa’da PlayStation 4, Switch ve Steam aracılığıyla PC’ye çıkış yapacak. Oyun, ilk olarak Haziran 2016’da Japonya’da PS Vita için piyasaya çıkmıştı. Daha sonra Eylül 2017’de PlayStation 4’e geldi.

 • Valkyria Chronicles 4

Çok yakında PS4’e gelecek oyunlardan biri de Valkyria Chronicles 4.

 • Insurgency: Sandstorm

Taktiksel nişancı oyunu Insurgency: Sandstorm’un yeni oynanış videosu, E3 2018’de yayınlandı. Oyun, geçen yıl duyurulmuştu. Eylül ayında Steam aracılığıyla PC’ye, önümüzdeki yılın ilk yarısında ise PS4 ve Xbox One’a gelecek.

 • Farming Simulator 19

GIANTS Software ve Focus Home Interactive’in yeni çiftçilik oyunu Farming Simulator 19’dan E3 fragmanı geldi. Fragmanda yeni oyundan çarpıcı görseller yer alıyor. Şimdiye kadar yapılmış en zengin çiftçilik oyunu, bu sonbaharda PC’ye ve konsollara geliyor.

 • Jupiter & Mars

E3’te tanıtılan bir başka yeni oyun ise, Jupiter & Mars oldu. Yayıncı Tigertron, PlayStation VR’a gelecek oyundan fragman paylaştı. İnsanlık çoktan bitti ve iki yunus gerçeküstü neon deniz manzarasını keşfetmeye çıkıyor. Oyuncular, bir yunusu kontrol edebilecek. Yapay zekaya sahip diğer yunus da kontrol ettikleri yunusa eşlik edecek. İnsanlığın hasar verdiği su altını yeniden kurarken, bulmacaları çözecek ve gizli hazineleri toplayacaksınız. Ayrıca diğer deniz canlılarını da keşfedeceksiniz.

Jupiter, en karanlık sularda bile görme yeteneğine sahip bir dişi yunustur. Mars da onun partneridir ve erkek bir yunustur. Uyanıktır ve her zaman aksiyona hazırdır. Onların görevi, daha olgun yunusları bulmaktır. Balinaların ırkından gelen ipuçları, görevlerini tamamlamalarını sağlayacak.

 • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Efsane PlayStation oyununun yeni versiyonu bir süre PS4’te kaldı ancak daha sonra PC, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarına geldi. E3 etkinliğinde Activision, Crash Bandicoot hayranlarına yeni bir duyuru yaptı. ”Future Tense” isimli yeni seviye bir videoyla duyuruldu. PS4 versiyonuna sahip oyuncular, seviyeyi güncellemeyle ücretsiz bir şekilde elde edecekler. Oyunun fiziksel sürümünü alanlar için yenilenmiş bir versiyonu olacak. 

Yeni seviye bilimkurgu temalıdır ve grafikleri yenilenmiştir. Koşu bandı platformları, lazer ışıkları ve mermi atan kuleler gibi önceden olan tehlikelerle beraber, dönen suyla çalışan yeni bir platform bu seviyede yer alıyor.

 • Space Pirate Trainer

Space Pirate Trainer, bu sene PSVR’a geliyor. Bir uzay korsanı olarak tüm silah ve aletlerle droidlerin acımasız dalgalarına karşı savaşacaksınız.

 • Destiny 2: Forsaken DLC – Gambit

Destiny 2’nin Forsaken DLC paketi ile gelecek olan çok oyunculu Gambit modundan yeni bir fragman yayınlandı. Forsaken ile ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

E3 2018 etkinliğinden gelen haberleri sitemizde bulabilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı