HABER

E3 2018: Kojima’nın Death Stranding Oyunu için Yeni Oynanış Fragmanı ve Hikaye Detayları

“Bana elini ver…”

Hideo Kojima efsanesinin yepyeni oyunu Death Stranding ile ilgili yeni bilgileri, ben dahil tüm oyunseverler büyük bir heyecanla bekliyordu. Nihayet, bu sabahki Sony’nin E3 2018 brifingi sırasında oyunla ilgili yeni bir fragman ve yepyeni ayrıntılar paylaşıldı. Fragman, karakterlerin dağ yolculuğuna, bir karakterin kendi elleriyle ayak parmağının tırnağını çekmesine kadar, oldukça detaylı bir gösteriş sunuyor. Ayrıca, oyunun sonunda, bir bayan karakterin mimiklerine de yer veriliyor. Buna ek olarak fragman, yer yer belirtilen, “Give me your hand in … (Bana elini ver …)” mesajıyla da oldukça dikkat çekiyor.

Diğer yandan fragmanda, Norman Reedus yani ana karakterimizin elinde bir kafatası dövmesi olduğu ortaya çıkıyor ve dövmedeki kafatası simgesinin kaynağına, çeşitli ortamlardan ulaşmaya çalışıyor. Oynanış kısmında ise bir dağa tırmanma, geniş ovalarda dolaşma, nehirlerin kenarından ilerleme ve Mars topraklarına benzer uçsuz bucaksız arazilerde gezme gibi etkinliklere katılacağımızı görüyoruz. Ayrıca, ana karakterimizin çıplak bir şekilde duşta oturduğunu ve ayaklarında kesikler olduğunu görüyoruz. Şifreli mesajlara da değinirsek eğer; “Elini ölümüne bana ver” ve “Elini yaşamda bana ver” gibi gizemli mesajlar yer alıyordu.

Tüm bunlara ek olarak, en dikkat çeken şey ise ilerleyen bölümlerde ana karakterimizin, yüzen ve görünmez canavarlar tarafından tespit edilmesini engelleyen bir kadınla karşılaştığını görüyoruz. Sonlara doğru ise karakterin sırtındaki cihazın, canavarları periyodik olarak açığa çıkarttığını görüyoruz. Ancak, onları atlatmaya çalışan karakterimiz, ne yazık ki canavarlar tarafından fark edilir ve onu yer altına çekmeye başlarlar.

Son olarak, ne yazık ki Hideo Kojima’nın Death Stranding isimli oyununu ne zaman piyasaya süreceği ile ilgili bir bilgi aktarılmadı. Ancak, yeni bilgiler için mutlaka bizi takip etmeye devam edin!

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı