HABER

E3 2018: God of War’un “New Game Plus” Modu Yakında Geliyor

Oyunu bitirdikten sonra tekrar başlamak için sebep mi arıyorsunuz?

Sony, bu sabah düzenlediği E3 2018 brifingi sırasında, bu senenin en bomba oyunlarından biri olan God of War için New Game Plus modunu duyurdu. Duyuruyu, PlayStation patronu Shawn Layden yaptı.

New Game Plus modunun, oyuna ne gibi bir şey sunacağı hakkında bilgi aktarılmadı ancak Layden, daha fazla bilginin çok yakında açıklanacağını bildirdi.

Son olarak God of War, Nisan ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana inanılmaz bir başarı elde etti. Oyuncular tarafından zirve oyun olarak nitelendirilen God of War, çıkışının ilk üç gününde üç milyondan fazla kopya satmayı başardı.

New Game Plus Nedir?

Normal şartlarda New Game Plus, bir oyunu tamamladıktan sonra, elde ettiğiniz ilerlemelerdeki verileri, oyuna tekrar başladığınız zaman kullanmanızı sağlıyor.

Örneğin; The Witcher 3, Bloodborne, Darksouls ve benzeri oyunlarda, oyunun sonuna gelene kadar envanterinize çeşitli ekipmanları ekleyebiliyor ve bunları rakiplerinize üstünlük kurmak için kullanıyorsunuz veya elde ettiğiniz puanlar ile karakterinize güç katıyorsunuz. İşte, New Game Plus modu ile birlikte, bu elde ettiğiniz ekipmanları ve seviye puanlarını, oyuna tekrar başladığınız zaman kullanabiliyorsunuz. Böylece, tekrardan o ekipmanları oyunun içerisinde aramak zorunda kalmadan oyunun tadını çıkarabiliyorsunuz.

Tabii ki şunu da belirtmekte fayda var; oyunun sonuna doğru elde ettiğiniz çok güçlü ekipmanlar, rakiplerinize inanılmaz bir güç gösterisi yapmanıza olanak sağlayacağı için New Game Plus modu ile oyuna tekrar başladığınız zaman, rakipleriniz seviyenize uygun bir zorluk derecesine ayarlanıyor.

E3 2018: God of War’un “New Game Plus” Modu Yakında Geliyor
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı