HABER

E3 2018: Alan Wake Yapımcısı Remedy’nin Yeni Oyunu “Control” Duyuruldu

Kontrol’ü ele geçirin!

Sony’nin E3 2018 brifingi sırasında, Alan Wake ve Quantum Break geliştiricisi Remedy, daha önce P7 kod ismini verdiği oyununu duyurdu. Control ismi ile ortaya çıkan yeni oyun, Xbox One, PlayStation 4 ve PC için geliyor.

Oyun, yukarıda yer alan fragman ile tanıtıldı. Fragman, garip bir dünyada, kısa süre uçabilen ve telekinezi kullanarak nesneleri kontrol edebilen bir karakteri gösteriyor.

Oyunun resmi açıklaması ise şu şekilde: “New York’taki gizli bir ajans, başka bir dünyanın tehdidi tarafından işgal edildikten sonra, oyuncular Kontrol’ü yeniden ele geçirmek için mücadele ederler ve ajansın yeni müdürü Jesse Faden olarak oyunu oynarlar. Özel olarak tasarlanmış olan Northlight motoru üzerinde kurulan bu sandbox (dilediğinizi yapabildiğiniz) tarzı oyun, sunabileceği en üst düzey oyun deneyimini, derin ve gizemli dünyalar boyunca, doğaüstü yeteneklerle birlikte, akılda kalıcı yükleri ve reaktif ortamları bir araya getirme konusunda sizleri ustalaştırıyor.”

Remedy, Microsoft ile birkaç yıl çalıştı ve yeni oyunlarını Sony’nin E3 2018 brifinginde duyurmuş olması biraz şaşırttı. Ayırca Remedy’nin yeni oyunu Control, 2019 yılında piyasaya sürülecek ve yayıncılığını 505 Games üstlenecek.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı