HABER

Doom’un Nintendo Switch Sürümü, Çıkış Tarihi ile Birlikte Açıklandı

Skyrim, Wolfenstein II ile birlikte Doom efsanesi de Nintendo Switch için geliyor.

Doom, bir zamanların efsanevi FPS nişancı oyunu olarak akıllara kazınmış ve çok uzun bir sürede bu seriye kazandırılmış bir oyun piyasaya sürülmemişti. Yaklaşık 12 yıllık bir aradan sonra geliştirilmiş grafik ve yepyeni bir hikaye ile piyasaya sürülen Doom, beklenenin çok daha üstünde bir kalitede piyasaya çıktı. Oyunun çıkışından bu yana bir senden fazla bir süre geçmesine rağmen hâlâ oyunu oynama fırsatı yakalayamadıysanız size bir müjdemiz var; Bethesda popüler oyununun Nintendo Switch sürümünü resmi olarak duyurdu.

Bu kısmen bir sürpriz oldu çünkü, şu ana kadar Nintendo Switch üzerinde bu kadar şiddet dolu ve yetişkinlere hitap eden bir oyun yayınlanmamıştı.

Doom’un Switch sürümü bu yılın son baharında gelecek ancak yayın tarihi veya içerik eklemeleri hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı. Doom’un hikaye kısmı oyunun kalitesini ortaya koyan büyük etkenlerden bir tanesidir ancak oyunun çıkışından bu yana çok oyunculu kısmı için bir araya gelen oyuncu sayısı inanılmaz bir boyuta ulaşmış durumda. Bethesda ve geliştirici id Software, oyunun tüm genişleme paketlerini oyunculara ücretsiz olarak verme kararı aldılar ve bu konudan dolayı oyun üzerinde büyük değişiklikler yapıldı. Oyunun Switch sürümü çok oyunculu mod ile sunulacak ve Day One güncellemesi ile birlikte paylaşılacak. Bu güncelleme oyunun tüm genişleme paketlerini barındırıyor ancak Switch için özel bir kaç içerik eklenecek mi yoksa eklenemeyecek mi henüz bilmiyoruz.

Nintendo Direct etkinliği üzerinde yayınlanan tüm ayrıntıları web sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı