HABER

Donkey Kong Country: Tropical Freeze’in İnceleme Puanları Oldukça İyi

Dün Nintendo Switch’e çıkan oyun, eleştirmenlerden yüksek puan aldı.

Nintendo’nun ikonik Donkey Kong oyununun yeni versiyonu Donkey Kong Country: Tropical Freeze, dün Nintendo’nun hibrit konsoluna çıkış yaptı. Metroid Prime geliştiricisi Retro Studios, 2010 yılında Donkey Kong Country Returns oyununu piyasaya çıkardı. Daha sonra ikinci oyunu olan Tropical Freeze’i 2014 yılında Wii U için çıkarmıştı.

Tropical Freeze’in Switch versiyonu da Rare’in sevilen SNES üçlemesi gibi side-scrolling platform oyunudur. Donkey ve Diddy karakterlerine Dixie Kong da katılıyor. Ayrıca düşmanlara zıplamak için bastonunu kullanan Cranky Kong da oynanabilir karakter olacak.

Tropical Freeze’in Switch versiyonunda, orijinal Wii U sürümündeki içeriğin aynısı bulunuyor. Ayrıca oyuncuların başka bir karakterle oynamalarına izin veren yeni bir Funky modu bulunuyor. Bu modla Funky Kong karakterini oynayabileceksiniz. Funky’nin yeteneği, oyunun zor seviyelerini daha kolay geçebilmenizi sağlamaktır.Çünkü çift atlama yapabilmesi, havada süzülebilmesi, yuvarlanabilmesi ve sörf tahtası sayesinde sivri uçlarda direnebilmesi zor seviyeleri kolayca geçmenize yardımcı olacak.

Tropical Freeze, şimdi Nintendo mağazasında 59.99 dolar fiyatıyla satılıyor. Oyunun ekran görüntülerine ve oynanış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze, eleştirmenlerce sevildi ve yüksek puanlar topladı. İşte Tropical Freeze Switch sürümü için verilen puanlar;

IGN  9/10

GameSpot  9/10

Game Informer  9.25/10

GamesRadar+   4.5/5

EGM Now   9/10

Metacritic puanı: 87

Donkey Kong Country: Tropical Freeze’in İnceleme Puanları Oldukça İyi
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı