HABER

Divinity: Original Sin 2, Konsollara Geliyor

Yayıncılığını Bandai Namco üstlenecek.

Beğenilen RPG oyunu Divinity: Original Sin II, Eylül 2017’de PC’ye çıkmıştı. Şimdi ise Xbox One ve Playstation 4 konsollarına çıkacağı duyuruldu. Oyun, Bandai Namco tarafından konsollarda yayınlanacak ve Ağustos 2018’de çıkması planlanıyor. Yayıncının açıklamasına göre ”konsol için uyarlanmış bir kullanıcı arayüzü” olacak ve PC sürümünde popüler olan dört oyunculu çevrimiçi co-op özelliği bulunacak. İki oyunculu bölünmüş ekran co-op desteği de dahil olacak.

Bandai Namco Avrupa’da pazarlama ve dijital pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Hervé Hoerdt, ”Bu, yetenekli çalışmalarını daha önce göstermiş olan Larian stüdyosuyla birlikte çalışmak için inanılmaz bir fırsat. Bu olağanüstü başlığı, şimdiye kadar yaratılmış en derin RPG dünyaları ve yeni destansı maceraları konsol oyuncularına sunmaktan son derece memnunuz.” dedi.

Oyunu geliştiren Larian stüdyosunun CEO’su Swen Vincke, ”Divinity: Original Sin II’ye sahip olmak çok önemli. Oyun, RPG’leri geniş bir kitleye nasıl ulaştıracağını bilen bir ekip tarafından dağıtılacak. Örneğin Dark Souls’u yayınlayan Bandai Namco, bu işi nasıl yapacağını çok iyi biliyor. Ben de onların desteğini aldığımız için çok mutluyum. ” diye ekledi.

Divinity: Original Sin II, oyuncular ve eleştirmenler tarafından beğenilen en yeni RPG oyunlarından biridir.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı