Haberler

Diablo Immortal, Mobil Cihazlara Geliyor

Heyecanla beklenen yeni Diablo oyunu, mobil cihazlar için duyuruldu.

Blizzard, yakın zamanda düzenlediği BlizzCon 2018 etkinliğinde yeni duyurular yaptı. Bu duyurulardan biri, yeni Diablo oyununun mobil cihazlara gelmesi.

Mobil cihazlara gelecek olan Diablo Immortal, Diablo II: Lord of Destruction ve Diablo III arasındaki zamanda geçen olayları konu alacak. Worldstone parçalanır ve büyük gücü yozlaşmış parçaların içerisinde kalır. Bu güç, Diablo yaratıklarının ve pek çok şeytanın iştahını kabartmaktadır. Archangel Tyrael’den haber alınamayan bir dönemde, kahramanlara daha fazla iş düşüyor.

Oyun, çevrim içi aksiyon RPG olarak karşımıza çıkacak ve kılıç sallama türünde oynanacak. Wizard, Barbarian, Monk, Crusader, Demon Hunter ve Necromancer olarak altı farklı sınıf yer alıyor. Oyunda pek çok bölge ve zindan da bulunmakta.

Blizzard, Diablo Immortal’ı 10 yıllık ortağı olan NetEase ile birlikte geliştirerek mobil dünyasına giriş yapmış olacak. Oyunun ne zaman çıkacağı açıklanmadı. Efsane Diablo serisinin yeni oyununu heyecanla bekleyen hayranlar, bu duyurudan sonra hayal kırıklığına uğradı ve Blizzard’a tepkiler yağdı. Oyunun videosuna dislike atılmaya devam ediyor. Bu tepkilerden sonra açıklama yapan baş oyun tasarımcısı Wyatt Cheng, oyunun PC’de ve konsolda gayet iyi durumda olduğunu, gittikçe büyüyen mobil oyun pazarının da iyi genişleme alanı olduğu için bu dünyaya girmek istediklerini söyledi. Mobil oyun yapma fırsatını elde ettiklerini ve bu fırsatı değerlendirmek istediklerini açıklamalarına ekledi.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top