Dizi & Film

Devil May Cry Serisi Animasyon Dizisi Oluyor

DmC hayranlarına müjde!

Netflix’in beğenilen Castlevania serisinin showrunner’ı Adi Shankar, sıradaki projesini duyurdu. Haftalarca süren spekülasyonlardan sonra Shankar, Capcom’un popüler oyunu Devil May Cry‘ın animasyon dizisinde çalıştığını açıkladı.

Shankar, dizi hakkında pek ayrıntı paylaşmadı ancak serinin haklarını satın aldığını söyledi. Shankar, Devil May Cry’ın ana karakteri Dante gibi giyindiği bir fotoğrafı, Twitter’dan paylaşarak projeyi doğruladı.

Shankar’ın bir sonraki projesinin Devil May Cry olacağı doğrultusunda spekülasyonlar vardı. Spekülasyon, Instagram’dan paylaşılan bir fotoğraftan dolayı çıktı. Shankar, fotoğrafta ikonik video oyun serilerinden birini diziye uyarlamak için bir Japon oyun şirketi ile çalıştığını söylemişti. Daha sonra, Shankar’ın Legend of Zelda serisinin dizisinde çalışacağı haberleri çıktı.

Castlevania dizisi, Temmuz 2017’de Netflix’te yayınlanmaya başladı. Dizinin ikinci sezonu geçen ay ekranlara geldi ve sekiz bölümden oluşmakta. Birinci sezonu ise sadece dört bölümden oluşuyor. İkinci sezonun galasından sonra Netflix, üçüncü sezonun geleceğini açıkladı. Yayın tarihi henüz açıklanmadı ancak 10 bölümden oluşacağı söylendi. Sam Deats, diziyi bir kez daha yönetecek. Yönetici yapımcı ve yazar Warren Ellis ile birlikte Shankar, Fred Seibert ve Kevin Kolde, yönetici yapımcı olarak geri dönüyor.

Capcom’un sonraki oyunu Devil May Cry 5, 8 Mart 2019’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacak.

Devil May Cry Serisi Animasyon Dizisi Oluyor
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top