HABER

Dark Souls Remastered Ne Gibi Değişiklikler Barındırıyor?

Yaşam kalitesi değişiklikleri, 6 oyuncu desteği ve daha fazlası…

From Software’ın aksiyon RPG oyunu Dark Souls’un tekrar geliştirilmiş yani remastered versiyonu, gelecek aydan itibaren yeni nesil konsollar için piyasadaki yerini alacak. Geliştirilmiş görseller ve kare hızı ile birlikte oyun, tüm oyunculara pürüzsüz bir deneyim sunabilmek için detaylı/ince ayarlar ve yaşam kalitesi değişiklikleriyle birlikte güncellenmiş olarak karşımıza çıkacak.

Çevrimiçi oyun kısmı, Dark Souls Remastered’ın orijinal oyundaki dört oyuncu desteğinin yerine altı oyuncuya kadar destek sunacak. Buna ek olarak, daha fazla oyuncuyu çok daha hızlı bir şekilde çağırabilmeniz için oyuna Dried Finger eklendi, bunu Undead Burg’daki tüccardan satın alabileceksiniz, böylece bir oyuncuyu çağırabilmeniz çok daha kolay ve erken gerçeklemiş olacak.

Ayrıca Bandai Namco, Dark Souls III’ten tanıdığımız şifre eşleştirme sistemini de (password matching system) oyuna ekleyerek arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı kolaylaştırmayı hedefliyor. PvP’de ise Estus Flask, oyuncuların kullanabileceği tek şifa maddesi olarak yer alacak ve oyuncular, kırmızı hayaletleri (red phantom) yendikten sonra Estus Flask’ları envanterlerine geri alabilecekler.

Yaşam kalitesi değişiklikleri (quality-of-life), çok oyunculu bölümünü de kapsamaktadır. En önemlisi ise oyuncular, artık birden çok aynı eşyayı (item) kullanabilecekler, yani her eşyanın bir tanesini elde etmek gibi bir kısıtlama mevcut olmayacak. Bunlara da ek olarak Bandai Namco, Catacombs’daki Vamos The Blacksmith’in yanında yeni bir şenlik ateşi (bonfire) yakmak istiyor. Böylece, oyuncular orijinal yerlere gitmek yerine bu şenlik ateşinden yararlanabilecekler.

Son olarak, Dark Souls Remastered’ın PlayStation 4, Xbox One, PC ile Nintendo Switch için 25 Mayıs tarihinde piyasaya sürüleceğini ve PlayStation 4 Pro ile Xbox One X için 4K çözünürlük ile 60 FPS desteğini barındıracağını belirtelim.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı