HABER

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için Yeni Stüdyo Kurdu

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi büyük bir çıkış için hazırlıyor.

CD Projekt Red, Polonya’da yeni bir stüdyo açtı. CD Projekt Red Wroclow adı verilen yeni stüdyo, merkez stüdyonun bulunduğu şehirde yer alıyor ve Cracow ile Warsaw stüdyolarıyla birlikte yakında piyasaya sürülecek olan Cyberpunk 2077’nin geliştirilmesine yardımcı olacak.

Yeni stüdyonun bünyesindeki 18 kişi oldukça güçlü isimler. Hitman, Call of Juarez ve Dying Light gibi önemli oyunların ardındaki stüdyolarında yer alan üyeler, Wroclaw stüdyosunun çekirdeğini oluşturuyor.

Cyberpunk 2077 yönetmeni Adam Badowski, “Muazzam teknolojik bilgi ve sanatsal yeteneklerinin yanı sıra, CD Projekt Red Wroclaw’ın çekirdek gibi gerçekten de harika insanlardan oluşuyor. Biz oyuncuları, yaratıcı özgürlüğü ve kaliteli oyunları iş yapmanın üzerine koyuyoruz. Bu yeni arkadaşlarımız sadece bu yaklaşımı paylaşmakla kalmıyor, ekibin geri kalanı gibi epik video oyunları oluşturmak için bu tavrın şart olduğunu düşünüyorlar.” açıklamasında bulundu.

Bu son adım, CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077’yi büyük bir çıkış için hazırladığının en büyük kanıtıdır. Ocak ayında, yıllardır herhangi bir paylaşım yapılmadığı Cyberpunk resmi Twitter hesabı, “beep” mesajıyla hayata dönmüştü. Stüdyo aynı zamanda, E3 2018′ katılacaklar listesinde yer aldı ve bu da Cyberpunk 2077 ile ilgili çok daha fazla bilgiye Haziran ayında ulaşacağımız anlamına geliyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı