Haberler

Capcom’un PC’ye Çıkan İkinci En Büyük Oyunu Devil May Cry 5 Oldu

Capcom, bu sıralar altın çağını yaşamakta. Resident Evil 7’den sonra çıkan Resident Evil 2 Remake, 3 kat daha popülerdi ve Capcom, bu oyunla ticari başarıyı yakaladı. Birkaç gün önce çıkan Devil May Cry 5, oyuncuların yeni gözdesi oldu. Capcom’un şimdiye kadar PC’ye çıkardığı en büyük ikinci oyun unvanını aldı.

Steam’de yaklaşık 89 bine ulaşarak en yüksek oyuncu sayısına sahip oldu ve mevcut oyuncu sayısıyla ilk 10’a girmeyi başardı. Capcom’un ağustos ayında PC’ye çıkardığı, 300 binden fazla en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşan Monster Hunter: World’e yetişmesi mümkün görünmüyor.

Capcom, genelde PC’ye öncelik vermez ancak en yüksek oyuncu sayısını PC tarafından alıyor. Şirketin yöneticisi Haruhiro Tsujimoto, oyunun Steam’de beklentileri aştığını ve PC oyuncularının önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek, PC tarafına olan bakış açısının değişmekte olduğunu gösterdi.

8 Mart’ta PC, PS4 ve Xbox One’a gelen hack and slash serisinin yeni oyunu Devil May Cry 5, oldukça sevildi ve yüksek puanlar aldı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top