HABER

Capcom, Puzzle Fighter’ı Bu Yaz Kapatacak

Mobil oyun, bu yaz uygulama mağazalarından kaldırılacak.

Capcom, son çıkardığı mobil oyununu kapatmayı planlıyor. Yayıncı, 1 Temmuz’da bulmaca oyununu mağazalardan kaldıracağını duyurdu. Uygulama içi satın alım işlemlerini de 23 Nisan’da devre dışı bırakacak.

Puzzle Fighter sunucuları, başlık kaldırıldıktan birkaç hafta sonra çalışmaya devam edecek ancak 31 Temmuz’da tamamen kapatılacak. Oyun, bu tarihten sonra oynanamayacak. Bununla beraber Capcom, 10,000 gemi (oyun içi para birimini) tüm oyunculara teşekkür hediyesi olarak sunacak.

Ayrıca Puzzle Fighter’ın gelecek olan karakterlerini ve aşamalarını da ücretsiz olarak çıkarıyor. İki yeni karakter olan Regina ve Dr. Wily, şimdi oyunda yer alıyor. Ada Wong ve bir çift aşama olan Darminor ve Uroboros Laboratuvarı, 23 Nisan’da oyuna eklenecek.

Puzzle Fighter, Kasım 2017’de Android ve iOS cihazları için piyasaya çıkmıştır. Dead Rising serileriyle tanınan Capcom Vancouver tarafından geliştirilmiştir. Yayıncının açıklamasına göre, stüdyo zombi serisine odaklanacağı için Puzzle Fighter’ı kapatma kararı verdi.

Bu yılın başlarında Capcom Vancouver, stüdyonun yaklaşık % 30’unu işten çıkardı. Capcom, yeni Dead Rising oyununu henüz açıklamadı. Serideki en son sürüm olan Dead Rising 4: Frank’s Big Package, aralık ayında PS4 için piyasaya çıktı. Bu paket, 2016’da çıkan Dead Rising 4’ün tüm DLC ve yeni bonus içeriklerini kapsıyor.

Capcom, Puzzle Fighter’ı Bu Yaz Kapatacak
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı