HABER

Call of Duty Yayıncısı, Battle Royale Popülaritesinin Oldukça Farkında

Call of Duty serisinin yayıncısı Activision, bir anda popüler olan battle royale türünün farkında olduğunu belirtti.

Yatırım firması Oppenheimer’a göre, Activision ile yakın bir tarihte gerçekleştirilen toplantıda yayıncı şirketin finans yetkilisi, Fortnite ve PUBG gibi popülaritesi yüksek oyunların arkasındaki şirketler için hızlı bir yol izlediklerini ve kazançlarını takip etme konusunda önemli faktör olduğunu ima etti.

Dow Jones Newswire’in raporuna göre Activision, diğer oyun yayıncılarının son zamanlarda popüler olan battle royale türünde başlıkları serbest bırakmasından nasıl yararlandıklarının oldukça farkında ve şirket, piyasayı anlık olarak takip ediyor.

Activision, geçtiğimiz hafta 12 Ekim’de piyasaya çıkacak olan Call of Duty Black Ops 4’ün ayrıntılarını paylaştı. Haberi buradan okuyabilirsiniz.

Yeni oyuna battle royale modunun eklenip eklenmeyeceği tartışmalı bir durum. Oyunun her sene çıkmasının zaten üç ağır kısmı bulunuyor; tek oyunculu senaryo, çok oyunculu kısmı (çoklu modlarla birlikte) ve tabi ki zombiler. Daha sonra oyun çoklu DLC ile desteklenmeye devam ediyor. Call of Duty, birinci şahıs savaş oyunudur ve battle royale türünün çoğunluğu üçüncü şahıs olarak oynanır. Birinci şahıs olarak gelmese de ileride bir spin-off olarak çıkabilir.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un piyasaya çıkmasıyla battle royale türü hızla büyümeye başladı. PUBG ve Fortnite şu anda kuşkusuz en popüler olan oyunlardan. 400 oyunculu Mavericks‘in oyunun bir parçası olarak bu yıl çıkması bekleniyor. Tam oyun ise 2019’da çıkabilir.

Battle royale türündeki diğer oyun The Darwin Project, yakın zamanda Steam’de erken erişim olarak yayınlandı. Red Dead Redemption 2’nin de battle royale modu alacağı dedikoduları başladı. Red Dead Redemption 2 hakkında çıkan detayların tamamını okumak için bu haberime gidebilirsiniz.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı