HABER

Call of Duty: WW2 Kapak Resmi Çalıntı Mı?

Call of Duty’nin yeni kapak resmi başka bir oyunun resminden mi alındı?

İnfinite Warfare’den sonra alışık olduğumuz yoldan çıkarak değişik konseptler sunan Call of Duty, Battlefield 1’in başarısından sonra özüne dönerek 2. Dünya Savaşı’nı konu alan bir oyun çıkaracak.

Activision, dün resmi olarak oyunun tanıtımını, konusunu ve fiyatını açıklamıştı. Daha üzerinden bir gün geçmeden ortaya yeni iddialar çıktı.

Oyunun kapak görseli Brothers in Arms: Hell’s Highway oyunundan alındığı iddia ediliyor. Bu oyun da tıpkı Call of Duty gibi aynı türden hatta 2. Dünya Savaşı’nı konu alan bir savaş oyunudur. Gearbox Software’in geliştirip yayımcılığını Ubisoft’un yaptığı 2008 yılında çıkan ve epey popüler olan bir oyundu.

WW 2’nin kapak resmi yayınlandığı an Gearbox Software’in kurucusu Randy Pitchford, twitter hesabından Brothers in Arms’ın ve yeni Call o Duty: ww2’nin resmini yan yana koyup altına da ”Bunları şöyle bırakıyorum.” diyerek yorumu oyunculara bıraktı. Oyuncuların birçoğu çalıntı olduğunu savunsa da Activision’dan henüz yanıt gelmedi.

Bu olayın dava ile sonuçlanması beklenemez ama Activision’ın oyun kapağı için daha yaratıcı bir görsel kullanmaması ayıp oldu.

Oyun, kesin olarak 3 Kasım’da piyasaya çıkacak.

AYRICA 26 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ CANLI YAYINI WWW.CALLOFDUTY.COM ADRESİNDEN TAKİP EDEBİLİR. DİLERSENİZ TÜRKÇE OLARAKTA AYRINTILARI SİTEMİZDEN AYNI SAATLERDE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

Siz bu iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı