HABER

Call of Duty: WW2 Çıkış Tarihi, Fragman, Resimler, Beta ve İlk Detaylar

Call of Duty: WW2 resmi olarak 3 Kasım 2017 tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 için geliyor.

Call of Duty canlı yayını ile birlikte nihayet dedikodular son buldu ve resmi olarak oyun hakkında ilk bilgiler aktarıldı. Bu başlık altında elimizden geldiğince canlı yayın sırasında sunulan tüm bilgileri sizlere aktaracağız.

Dilerseniz önce ayrıntıları belli olmayan sağlık sistemi hakkında bilgi aktaralım. Sledgehammer Games’in kurucularından Glen Schofield yaptığı bir röportajda şu sözlere yer verdi:

“Her mermi için endişelenmeniz gerekiyor. Bir süper kahraman değilsiniz. Gerçek savaş alanında yedi mermi alarak ayakta duramazsınız. Bu yüzden yeni bir özellik sunacağız ve bu farklı oyun türünü yaratmak gerçekten bir meydan okuma olacak.”. Ayrıca, bu yeni özelliğin sadece bir moddamı yoksa senaryo, çok oyunculu ve zombi modlarının tamamındamı yer alacak tam bir bilgi yok.

Oyun ile ilgili 5 Resim:

[jaw_gallery gallery=”3216,3217,3215,3214,3213,” lightbox=”1″ ] [jaw_clear]

Senaryo (Campaign):

Oyuncular, 1. Piyade Bölüğü’nde bir asker olan Red Daniels rolünde olacaklar. Senaryo modu oyuncuları işgal altındaki Fransa, Belçika ve Ren’den Almanya’ya doğru götürecek. Çoğunluklada 1944-1945 yılları arasındaki Fransa direniş hareketinde yer alacağız.

Sledgehammer Games senaryo modunda yer alacak iki görev hakkında bilgi verdi:

 • Hürtgen Ormanı Muharebesi (Hürtgen Forest): Alman sınırındaki eski ormanda Müttefik güçlerinin yıkıcı mücadelelerinin gerçekleştiği yerdir. Biz ise bu kısımda Alman Ordusuna karşı çıkartma yapıyoruz ve bölgeyi ele geçirmeye çalışıyoruz.
 • Normandiya Çıkarması (Normandy): Higgins iniş botundan, takımınız Omaha sahiline çıkarma gerçekleştiriyor.

Ayrıca, Transformers filminden tanıdığımız Josh Duhamel, Oklahoma’lı 34 yaşındaki Teknik Çavuş William Pierson olarak Call of Duty: WW2’de gözükecek.

Çok Oyunculu Modu (Multiplayer):

Çok oyunculu modu için ise Haziran ayında düzenlenecek E3 2017 konferansında bir sunum hazırlanıyor, ancak şuan için sadece bir kaç bilgi verildi. Afrikan-Amerikan G.I. olarak oynayabileceğiniz çok oyunculu modunda ayrıca, kadın direniş savaşçıları, İngilizler ve Almanlar olarak mücadele edeceğiz.

Oyun Modları:

 • War: Bu anlatı odaklı oyun modunda Axis vs. Allies’e karşı takım oyunu heyecanı sunuluyor.
 • Divisions: Bu bölüme kayıt olduğunuzda sınıf oluşturma ve karakter özelleştirme için yepyeni bir yaklaşım olanağı sağlanacak.

Sosyal Özellik:

 • Headquarters: Call of Duty için yepyeni sosyal bir özelliktir. Bu alanda oyuncular toplanarak birbiriyle iletişim kurabilecekler tıpkı Destiny oyunundaki Tower alanı gibi. (48 oyuncuya kadar destek sağlanacaktır.)

Zombi Modu (Zombies Co-op):

Çok oyunculu ve senaryo modu dışında üçüncü mod olarak tanıtılan Zombie kısmında yeni bir hikaye yer alacak. Bu hikayede 3. Reich’in savaşın son safhalarında kurmaya çalıştığı ordu hakkında olacak ve bu kısım korku oyunu olarak sunulacak.

BETA:

Activision oyunun tam sürümünün paylaşılacağı 3 Kasım öncesi bir Beta sunulacağınıda doğruladı, ancak herhangi bir tarih verilmedi.

Oyunun satışa çıkacak Sürüm ve Sezon Geçişi:

Sızıntılardan ortaya çıkan Pro Edition paketi GameSpot’a özel olarak yer alacak, en azından ABD için geçerli bu. Bu pakette oyunun fiziksel bir kopyası, çelik bir kitap, ek bonus içerik ve sezon geçişi yer alacak ve fiyatı ise 100$ olacak. Ayrıca, sezon geçişi 2018 ile erişim sağlanacak ve 50$ fiyat etiketiyle yer alacak.

Call of Duty: WWII Digital Deluxe $99.99 

 • WWII Ana Oyun (Digital)
 • Sezon Geçişi (Season Pass)
 • Ek Bonus İçerik
 • Not: Ön Sipariş verirseniz GameSpot sınırlı sayıda üretilen şapka hediye edecek.

Call of Duty: WWII Pro Edition $99.99  (GameStop‘a özel) (Xbox One, PS4)

 • WWII Ana Oyun
 • Tahsil  Edilebilir Çelik Kitap
 • Sezon Geçişi (Season Pass)
 • Ek Bonus İçerik
 • Not: Ön Sipariş verirseniz GameSpot sınırlı sayıda üretilen şapka hediye edecek.

Son olarak, DLC paketleri 30 gün erken olarak PlayStation 4’e çıkacak ve Beta sunumda yine PlayStation 4 tarafında daha önceden ulaşılacak.

GÜNCEL HABERLER İÇİN MUTLAKA SİTEMİZE GÖZ ATIN!

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı