HABER

Call of Duty: Black Ops 4’ün PC Sürümü Yalnızca Battle.net Üzerinden Yayınlanabilir

Yoksa… Blizzard’ın Battle.net’i, Steam’e rakip mi oluyor!?

Nihayet, Call of Duty: Black Ops 4 resmi olarak ilan edildi ve Activision, oyunla ilgili planlarını ortaya çıkaran ilgi çekici bir detay paylaştı. Ortaya çıkan bilgiye göre, tıpkı Destiny 2’nin PC sürümünde olduğu gibi Call of Duty: Black Ops 4’ün de PC sürümü, Blizzard’ın dağıtım platformu Battle.net üzerinden erişilebilir olacak gibi.

Resmi Call of Duty sitesi, Black Ops 4 duyurusuna ek bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme, kullanıcıların Battle.net hesabını, mevcut Call of Duty hesaplarına bağlayabileceğini söylüyor. Bu, PC üzerinden oynanan Call of Duty oyunlarının ve en önemlisi de Black Ops 4’ün Battle.net aracılığıyla mevcut olabileceğini ortaya koyuyor olabilir. Activision, Black Ops 4’ü Battle.net’e özel olarak piyasaya sürecekse, geçen yıl Destiny 2’de olduğu gibi, en büyük oyunlarından birinin tek elden dağıtımına sahip olmanın getirdiği avantajlardan yararlanacak.

Tarihsel olarak baktığımızda ise, Battle.net’in sadece Blizzard oyunlarına ayrılmış olduğunu görüyoruz. Blizzard dışındaki oyun yapımcılarının, bu platform üzerinden oyun yayınlaması, herkesin tahmin edeceği üzere şirketin ileriye yönelik çok iddialı planları olduğunu ortaya koyuyor.

Son olarak, Call of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Ancak, Nintendo Switch için piyasaya sürülüp sürülmeyeceği hakkında kesin bir bilgi mevcut değil. Buna ek olarak, oyunun Treyarch tarafından geliştirildiğini belirtelim.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı