HABER

Bu Yaz Monster Hunter World, Final Fantasy 14’e Çapraz Geçiş Yapacak

Palico, FF14’e geliyor.

E3 2018’deki Square Enix konferansında bir duyuru daha yapıldı. Final Fantasy 14 ile Monster Hunter World arasında çapraz geçiş olacak. Bu etkinlik, yazda gelecek. Her iki oyunu da seven oyuncular, yanlarına Palico’yu alıp Eorzea’yı keşfetmeye başlayabilirler.

Bu geçişle ilgili pek detay yok ancak, oyuncular FF14’te Monster Hunter World yaratıklarını, kozmetiklerini ve daha fazlasını görebilecekler. Daha önceden Yo-kai Watch ve diğer franchise’lerde olan çapraz geçişlerde olduğu gibi.

Web sitesindeki notlara göre, ”hunt” sadece Stormblood genişlemesiyle gelen görevleri tamamlayan ve 70 seviye olan oyunculara açık. Bu da, özel bir baskın veya zorlayıcı bir boss savaşı olabileceği anlamına geliyor. Palico’ların veya diğer içeriklerin gelip gelmeyeceği hakkında kesin bilgi bulunmuyor ancak, yukarıdaki fragmanda Palico’yu gördüğümüze göre, sevimli yaratık oyuna eklenebilir.

Final Fantasy 14, 2013’te çıkış yapmıştı ve Windows PC, Mac OS X ve PlayStation 4’te çapraz platformda oynamayı destekliyor. Square Enix, çıkan sürümden bu yana, 2015’te Heavensward, 2017’de Stormblood olmak üzere yalnızca iki genişleme yayınlamıştı. Gelen her genişleme, oyuna daha fazla sınıf ve oyun sonu içeriği ekledi. Monster Hunter World ise Ocak 2018’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkış yaptı. Monster Hunter World oyununda da çapraz etkinlikler yer almaya devam ediyor.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı