E-SPOR

Blizzard e-Spor Stadyumunu 8 Nisan’da Açıyor

Günümüzde artık video oyunları müsabakaları belkide bir çok spor branşından daha fazla ilgi görüyor. Tabii ki işler böyle olunca oyun ile ilgili sermayesi sağlam olan şirketler kendilerine özel video oyunları için turnuva merkezleri hazırlıyorlar. Blizzard şirketide bu akıma ortak olanlardan bir tanesi.

[jaw_y_video clip_id=”https://www.youtube.com/watch?v=9p4MghclITM” height=”480″ autohide=”2″ autoplay=”0″ loop=”0″ rel=”1″ ][jaw_clear]

Çin’in Taipei şehrinde bir stadyum hazırlayan Blizzard, bu stadyumda diğer spor merkezlerinde olduğu gibi ürün satışlarına, yiyecek ve içecek standlarına kadar bir e-Spor stadyumunda sahip olunması gerekenden daha fazlası mevcut olacak. Ayrıca, bu stadyum uluslararası düzeyde turnuvaları gerçekleştirebilecek kadar kapasiteli bir alan olacak. Asya ve Pasifik turnuvalarınada ev sahipliği yapacağınıda belirtelim.

[jaw_gallery gallery=”1590,1591,1592,1593,1594,1595,1596,1597,1589,1598,” lightbox=”1″ ] [jaw_clear]

Futbol stadyumu gibi içerisinde e-spor üzerine ürünler satan mağazalara, yiyecek ve içecek standlarına sahip olacak stadyum hem yerel hem de uluslararası düzeyde  Asya ve Pasifik turnuvalarına ev sahipliği yapacak. Fakat futbol stadyumu kadar büyük seyirci kapasitesi olmayacak.

Bu muhteşem e-Spor stadyumu 8 Nisan 2017 tarihinde Overwatch Pasifik Şampiyonası ile açılışını gerçekleştirecek.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı