HABER

Black Ops 4’te Hikaye Modu Olmayacak Ama “Battle Royale” Modu Olacak

Call of Duty: Black Ops 4’te Campaign Olmayacak!

Özellikle sahip olduğu tek oyunculu hikaye moduyla oyuncuların gönlünü feth etmeyi başaran Call of Duty serisi, iki ayrı rapora göre; ilk defa Black Ops 4 ile birlikte hikaye modu barındırmadan karşımıza çıkacak.

Polygon ile konuşan kaynaklar, oyunun bir hikaye modunu barındırmamasının çıkış tarihinin yakınlaşmasıyla alakalı olduğunu söyledi.

Polygon‘ın raporuna göre kaynaklar şu bilgileri aktardı: “Treyarch, oyunun geliştirilmesinin başlandığı andan itibaren genişletilmiş çok oyunculu moduna ve serinin popüler Zombies modundaki gelişimine odaklandı. Bu yüzden, Black Ops 4’ün çıkış tarihi yakınlaştıkça, tek oyunculu campaign’in tamamlanamayacağı anlaşıldı.”

Ayrıca, “geleneksel tek oyunculu campaign deneyimini aratmamak için alternatif bir kooperatif modu oyuna eklenecek.” bilgisi aktarılıyor.

Diğer bir rapora göre, Black Ops 4 için bir Battle Royale modunun “tek oyunculu campaign modunun yerini doldurması için geleceği” belirtiliyor. Bu Battle Royale modu, Polygon raporunda belirtilen kooperatif modu olarak oyunda yer alabilir.

Battle Royale modunun, özellikle Call of Duty: Modern Warfare Remastered’ı geliştirmesiyle tanınan Raven Software tarafından geliştirildiği söyleniyor.

Ayrıca, Battle Royale modunun oyunda yer alması ile ilgili ihtimalleri arttıran bilgi ise şu şekilde: Mart ayında, yatırım firması Oppenheimer, Activision’ın Battle Royale’ın popüleritesinin farkında olduğunu bir raporda belirtmişti. Bu da, Activision’ın günümüz popüleritesinden yararlanma isteğini açık ve net ortaya koyuyor.

Sonuç olarak, oyunla ilgili bilgilerin büyük bir kısmına 17 Mayıs tarihinde oyun geliştiricisi tarafından yapılacak canlı yayın ile ortaya çıkacak. Bu yüzden, o güne kadar bu bilgileri bir söylenti olarak nitelendirebilirsiniz. Canlı yayının gerçekleştiği gün web sitemizi ziyaret ederek, oyun ile ilgili detaylara ulaşabileceğinizi de belirtelim.

Son olarak, Call of Duty: Black Ops 4’ün PlayStation 4, Xbox One ve PC için 12 Ekim tarihinde piyasaya sürüleceğini belirtelim.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı