Haberler

Bethesda’nın Westworld Yapımcısına Açtığı Dava Sonuçlandı

Fallout Shelter geliştiricisi Bethesda, Westworld oyununun kendi oyunundan kopyalandığı gerekçesiyle dev medya şirketi Warner Bros ve oyunun geliştiricisi Behaviour’a dava açmıştı. Davanın sonucu yakın zamanda belli oldu.

Bethesda ve Behaviour’ın dostane bir şekilde uzlaşmaya vardıkları açıklandı. Bethesda, Westworld oyununun yasadışı olarak ”Fallout Shelter”in kodlarından yapıldığını, tasarımının, animasyonlarının, oyun özelliklerinin ve diğer unsurlarının da Shelter’den alındığını iddia etmişti. Ardından, ”telif hakkı ihlâli, sözleşme ihlâli ve Bethesda fikri mülkiyet haklarının kötüye kullanılması” gerekçesiyle dava açmıştı.

Bethesda’nın bulunduğu Maryland’daki ABD Bölge Mahkemesi’nde, Bethesda ve Behaviour’ın Kasım 2018’de anlaşmaya vardığı görülüyor. 12 Aralık tarihli bildiride, ikilinin ”anlaşmazlıkları çözdüğü” doğrulandı. Fakat anlaşma şartının ne olduğu belirtilmedi. Bethesda, Behaviour ve Warner Bros, avukatlık ücreti dahil kendi masraflarını karşılayacak. Şimdilik söylenmeyen anlaşma şartları ise yakın zamanda gün yüzüne çıkabilir.

Fallout Shelter gibi microtransaction barındıran Westworld oyunu, iOS ve Android’te ücretsiz olarak mevcut.

Bethesda’nın Westworld Yapımcısına Açtığı Dava Sonuçlandı
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top