HABER

Bayonetta’nın Geliştirici Stüdyosu Yeni Bir Aksiyon Oyunu Geliştiriyor

Orta bütçeli, yepyeni bir aksiyon oyunu için hazır mısınız?

Bayonetta serisinden tanıdığımız PlatinumGames, Xbox için geliştirilen ve sonrasında iptal edilen Scalebound oyununun ardından, yakında bir projeyle karşımıza çıkcağını açıkladı. Yakın zamanda gerçekleştirilen Bitsummiet etkinliğinde konuşan Platinum patronu Atsushi Inaba, beklenmekte olan Bayonetta 3’ün yanı sıra, aksiyon alanında tamamen eni bir şeylerin de dahil olduğu birçok projeye sahip olduklarını belirtti.

Ayrıca Inaba, PlatinumGames’deki pek çok çalışanın bu yeni oyundan haberi olmadığını söylediğinden dolayı, oyunun yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceğini açıkça söylemek mümkün.

PlatinumGames’in ayrıca, Metal Gear Rising: Revengeance e Nier: Automata’yı geliştirdiğini de belirtelim. Buna ek olarak, Bayonetta 3 ve yeni açıklanan ancak ayrıntıları gizli tutulan oyunun yanı sıra stüdyo, Lost Order ve Granblue Fantasy Project Re: Link’i mobil ve PlayStation 4 için geliştiriyor.

Ocak ayında ise Inaba, PlatinumGames’in daha fazla oyun planlamasında olduğunu ancak bu olayın daha ilk aşamasında olduklarını açıklamıştı. Hatta, alaylı bir şekilde Bitsummit’e konuşma yapan Inaba, iki adet oyunun tasarlandığını söyledi: “Şirketimizi, “herkesin oyun oynayabileceği” şekilde açtık ve geçen sene içerisinde, farklı insanlardan 70 adet tasarım belgesi aldık. Yani bu durum, temelde odaklanmak istediğimiz şeylere fırsat ayırmamıza ve odaklanmamamız gereken şeylerde bizlere yardımcı oluyor. Şu anda ise, gerçekten odaklandığımız iki adet tasarımımız var.”

Inaba, Platinum ekibinin yakında piyasaya süreceği oyunlarda, büyük bütçeli yada küçük bütçeli bir oyunun değil, orta seviye bir bütçe ile geliştirilmiş oyunların geleceğini de sözlerine ekledi.

“10 milyon dolarlık bir AAA oyununu geliştirmemiz henüz mümkün değil. Çünkü, bağımsız bir geliştirici olarak bu tür bir paramız ne yazık ki yok. Ancak, ekibimizle birlikte düşük bütçeli bir oyun yerine, orta seviyeli bir bütçe ile ortaya koyulabilecek en iyi oyunu yapmayı planlıyoruz. Ayrıca, ekibimiz 20 kişi ve bunu ortaya koymak mümkün gözüküyor.”

Son olarak, PlatinumGames’in en son piyasaya sürdüğü oyun Nier: Automata idi ve PC ile PlayStation 4 için piyasadaki yerini almıştı. 2017 yılında piyasaya sürülen bu oyun, eleştirmenlerden genel olarak olumlu yorum almış ve oyuncuların beğenesini kazanmıştı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı