HABER

Battlefield 5, II. Dünya Savaşı Temasıyla Bir Sonraki Battlefield Oyunu Olacak – RAPOR

Bir sonraki Battlefield oyunu, biz hayranlar için II. Dünya Savaşı’na geri dönüyor.

Yeni bir rapora göre; Bu yıl piyasaya sürülecek olan Battlefield oyunu II. Dünya Savaşı temasına sahip olacak. DICE, Battlefield 2 olarak piyasaya süreceği bu oyunun ismini ise Battlefield 5 olarak değiştirdi.

Bu bilgiler, aşağıda gördüğünüz oyun içi çekilmiş bir ekran görüntüsünün de doğrulandığı Venture Beat raporundan ortaya çıktı.

Ayrıca raporda, II. Dünya Savaşı döneminin seçilmesi ise DICE’ın modern askeri oyunlara bir mola vermek gerektiği kararını verdiği birkaç yıl öncesine dayandırmakta. DICE’ın planına göre, ilk olarak bir I. Dünya Savaşı oyunu piyasaya sürülecek (2016 yılında Battlefield 1 oyunu I. Dünya Savaşı teması ile piyasaya sürüldü) ve eğer bu oyun tutmaz ise II. Dünya Savaşı oyunu ile bu durum telafi edilecekti.

Osmanlı İmparatorluğu’nun da dahil edildiği Battlefield 1 oyunu, beklenenin çok üstünde bir ilgi gördü ve serinin en çok satan oyunlarından biri olarak zirvede yerini almayı başardı.

Son olarak, Electronic Arts bu yılın başında, bir sonraki Battlefield oyununun Ekim ayında piyasaya sürüleceğini bir kazanç raporunda resmi olarak doğrulamıştı. Oyun, Haziran ayında düzenlenecek olan E3 2018’in hemen öncesinde gerçekleşecek EA Play etkinliğinde oynanabilir olarak karşımıza çıkacak.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı