HABER

Battlefield 1’in Güncellemeleri Haziran’da Son Bulacak

Şok Operasyonları için hazır olun!

Electronic Arts, Osmanlı İmparatorluğu’nun da yer aldığı I. Dünya Savaşı temalı oyunu Battlefield 1’i çıkardığından bu yana geçen bir buçuk yılın ardından, DLC paketleri ve içerik güncellemeleriyle güncel tutmayı hiç ihmâl etmedi. DICE, oyun için hâlâ birkaç güncellemenin olduğunu ancak, aylık güncellemelerin Haziran ayından itibaren son bulacağını açıkladı.

DICE, blog yazısındaki açıklamasında, oyuna eklenecek son DLC harita paketinin kullanıma sunulduğundan dolayı önümüzdeki birkaç ay içinde sık güncellemeler yapmaya başlayacağını açıkladı. Ancak, bu güncellemelerden ziyade birkaç büyük değişiklik oyuna gelecek. Öncelikle, They Shall Not Pass DLC paketi ile oyuna eklenen haritalar, herkes için ücretsiz olarak oynanabilir hale getirilecek. Ayrıca, bu paketin içinde bulunan dört haritadan bir tanesi olan Rapture, şu anda ücretsiz olarak erişilebilir durumda. Mayıs ayında da diğer üç harita herkesin kullanımına açılacak.

Ayrıca, Haziran ayında da yeni bir mod geliyor. Şok Operasyonları (Shock Operations) olarak isimlendirilen bu mod, normal şartlarda yer alan Operasyonlar modundaki bir değişiklik olarak karşımıza çıkacak. Bu modun asıl gelme amacı ise diğer Operasyonlar’da oynamak için zamanı olmayan oyunculara Operasyon heyecanını yaşatmak. Yalnızca, bir harita üzerinde tamamlanacak olan bu mod, toplamda beş adet haritayı barındıracak:  Giant’ın Gölgesi, Prise de Tahure, Lupkow Geçidi, Zeebrugge ve Somme Nehri. Son olarak, toplamda 40 adet oyuncuyu barındıracağını da belirtelim.

Battlefield 1’in Güncellemeleri Haziran’da Son Bulacak
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı