HABER

Battle Royale Oyunu H1Z1 Artık Ücretsiz Olarak Oynanabilir

Hiçbir ücret ödemeden Battle Royale oyunu oynamaya hazır mısınız?

Zombi hayatta kalma – battle royale oyunu H1Z1, erken erişimden çıkıp tam sürüme geçiş yaptıktan bir hafta sonra ücretsiz oldu. Yaklaşık olarak üç yıl kadar erken erişim oyunu olarak varlığını sürdüren H1Z1, 1.0 sürüm olarak 28 Şubat tarihinde, Auto Royale ismi verilen yeni bir araba muharebe moduyla birlikte 20 dolara PC için tam sürüme geçişini yaptı. Tabii ki, oyunun ücretsiz olmasından önce oyunu bir ücret karşılığı satın alan oyuncular için oyun içi eşyalar hediye edildi ancak, Steam’in geri ödeme politikasına göre de para iadesi alabilecekler.

Ücretsiz bir oyun haline geçmeden önce H1Z1, Steam’de sahip olduğu en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısı yaklaşık olarak 7.000 civarındaydı. SteamCharts.com‘un verilerine göre, son 30 gün içerisinde en yüksek oyuncu sayısı yaklaşık olarak 15.000 civarındaydı ve oyunun en iyi ayı ise Temmuz 2017 olmuştu; oyun 150.000 oyuncuya ulaşmayı başarmış ve o ay içerisinde de ortalama 86.000 oyuncu aktif olarak oyunu oynamaktaydı. Tabii ki bu, ana rakibi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı göz önüne aldığımız zaman oyun için iyi bir performans olarak değerlendirilemez.

H1Z1, sadece kozmetik öğeler için bir mikro-alımsatım (microtransactions) içermektedir. Skulls ismi verilen oyun içi para birimi ile birlikte Bronz (Bronze), Gümüş (Silver) ve sınırlı sayıda Gold battle royale paketleri satın alınabilir. H1Z1’i ücretsiz olmadan önce satın alan herkes, aşağıdaki öğeleri içeren bir “taktir paketi”ni şu anda elde edebilirler:

  • Gasrunner Hoodie
  • Bloom Survivor T-Shirt
  • Splinter Camo ARV
  • 10 Victory Crates
  • 10,000 Skulls

H1Z1’in ücretsiz olarak yayınlanmasının yanı sıra, oyunun geliştiricisi Daybreak Games, yeni H1Z1 Pro League’ni de (H1PL) duyurdu. H1Z1 Pro Lig’i; Cloud9, CLG, TSM, Echo Fox ve benzeri 15 profesyonel ekibin mücadele ettiği bir e-Spor ligi olarak karşımıza çıkıyor. İlk etkinlik ise 21 Nisan’da Las Vegas, Nevada’da gerçekleşecek.

H1Z1’in genel müdürü Anthony Castoro, oyun ücretinin tamamen kaldırılması ve H1PL’nin lansmanı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“H1Z1’in bugünden itibaren ücretsiz olarak oynanabilir olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu aldığımız karar sadece Battle Royale ve Auto Royale versiyonlarımızı daha da fazla oyuncuyla paylaşmamıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda da H1Z1’in e-Spor yolundaki ilerlemesini temsil ediyor. Pro League, bu Nisan ayında Las Vegas’ta başladığı zaman e-Spor geleneğini yeniden tanımlayacak ve bir kişinin pro oyuncu olmak isteyip istemediğini ya da sadece arkadaşlarıyla oynamak isteyip istemediğini, kısacası herkesin en rekabetçi savaş royle oyununu oynama şansına sahip olmasını istiyoruz.”

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı