HABER

Battle Royale Modu Şimdi de Paladins’e Geliyor

Fortnite ve Warface’ten sonra Battle Royale dünyasına Paladins de katılacak.

Overwatch’a benzeyen kahraman nişancı oyunu Paladins’e PUBG benzeri Battle Royale modu geliyor. Yeni modun adı ”Battlegrounds” ve bu sene içinde oyuna gelecek.

Geliştirici ve yayıncı Hi-Rez, bu modla gelecek olan haritanın Paladins Siege haritasından 300 kat daha büyük olacağını ve 100 oyuncunun oynayabileceğini söyledi. Battlegrounds’ta oyuncular etrafı keşfedecekler ve yağmalayacaklar. PUBG’den tek farkı, oyuncuların takımlar halinde mücadele edecek olması. Dolayısıyla hayatta kalmak için birlikte çalışmaları gerekiyor. 

Modun fragmanını yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

PUBG’nin Battle Royale türü patladığı zaman, bazı oyunlar bu türü mod olarak kendi oyunlarına getirdiler. Örneğin; Fortnite, eylül ayında PUBG benzeri modu ekleyerek ücretsiz olarak yayınladı. Kasım ayında da Warface oyununa geldi.

PUBG Corp da Fortnite’ın çıkardığı bu mod için ”Fortnite’ın PUBG’nin bilinen deneyimini kopyalamasından endişe duyuyoruz.” gibi bir yorum yapmıştı.

Battle Royale türünün patlamasından sonra diğer geliştiricilerin bu türü bir şekilde oyunlarına ekleyeceği konusu zaten beklenen bir şeydi. PUBG’nin çılgın başarısından haliyle onlar da pay almak istedi.

Oyun çılgın başarısını sürdürmeye devam ediyor. Yakın zamanda Steam’de eşzamanlı oyuncu sayısını 3 milyona çıkardı. Oyun PC’de tam sürüme geçtikten sonra bu rakama ulaştı.

PUBG, aralık ayında erken erişim olarak Xbox One’a çıktı. İlk 48 saatte hızla 1 milyon kopya satarak yeni başarıya imza attı. Oyun, hem PC’de hem de Xbox One’da 30 milyondan fazla kopya satmayı başardı.

Son olarak PUBG’nin geliştiricisi verdiği bir röportajda oyunu her platformda görmek istediklerini ancak Sony’nin bu konuda çok sert olduğunu açıkladı. Bu habere gitmek için buraya tıklamanız yeterli.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı