HABER

Bandai Namco, Yeni Savaş Oyununu Duyurdu

Wallace and Gromit isimli animasyon serisinin stüdyosu da, hikaye odaklı oyunda ortak olarak çalışacak.

Wallace and Gromit serisini düşündüğümüzde, aklımıza çok atmosferik ve sanatsal bir dünya gelmiyor ancak serinin yapımcısı Aardman Stüdyosu, Bandai Namco ve geliştirici DigixArt, ortak olarak 1. Dünya Savaşı’na odaklanan bir macera oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

11-11: Memories Retold ismiyle çıkacak oyun, mücadeleden ziyade daha çok hikayeye ve atmosfere odaklanacak. Bandai, alışılmadık bir oynanışa sahip olacağını söyledi ve oynanışla ilgili birtakım ayrıntılar paylaştı. İlk basın açıklamasında, oynanış tarzının Ubisoft’un Valiant Hearts’ın oynanışına benzeyeceğini söyledi.

DigixArt basın açıklamasında, ”Boyalı bir stile sahip, sınırları zorladığımız ve iz bırakacağını umduğumuz oyunumuzda, oyuncuları, atalarından kalan anıları yeniden canlandırmak için yarattığımız duygusal yolculuğa çıkarıyoruz.” dedi.

Fragmanda oyun hakkında pek detay yer almamasına rağmen en azından görsel olarak nasıl olacağı hakkında fikir veriyor. Bandai’nin de bahsettiği gibi, oyun sanki bir resmin içinde geçiyor. Oyunun karakter animasyonları da merak uyandırıyor.

11-11: Memories Retold’un henüz çıkış tarihi açıklanmadı ancak PC, PS4 ve Xbox One platformlarına çıkacak. Oyunun isminde yer alan 11-11 sayısı, 1. Dünya Savaşı’nı sona erdiren Ateşkes Anlaşması’nın tarihi 11 Kasım 1918’i işaret ediyor olabilir. Ayrıca oyun, 11 Kasım’da çıkış yapabilir.

Bandai Namco, Yeni Savaş Oyununu Duyurdu
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı