Ataribox

Ataribox Konsolunun Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Atari’nin çıkaracağı Ataribox, birçok retro oyunuyla ve güncel oyunlarla gelecek. Güncel oyunların isimleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Klasik oyun şirketi Atari, yeni ”Ataribox” konsolu hakkında bazı bilgileri ve Atari 2600’den ilham alınarak tasarlanan konsolun fotoğraflarını paylaştı.

İşte Atari’nin özellikleri;

  • Radeon Grafik teknolojisi ile özel bir AMD işlemcisi tarafından güçlendirilecek.
  • “Özelleştirilmiş, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü” olan Linux sisteminde çalışacak.
  • “Tam bir PC deneyimi” olacak. Böylece canlı yayın akışı, müzik dinlemek veya PC’de yapabileceğiniz başka şeyleri de buradan yapabileceksiniz.

Atari’nin söylediğine göre Ataribox, tonlarca klasik Atari retro oyunları yüklü olarak ve stüdyoların güncel başlıklarıyla beraber gelecek. Atari, bu güncel başlıkların çok yakında açıklanacağını söyledi. Ayrıca önümüzdeki hafta çok fazla detayın paylaşılacağını da belirtti.

Atari, bu sonbaharda Indiegogo üzerinden bir finans kampanyası başlatacağını söyledi ancak fon hedefiyle ilgili bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte Atari, kullanıcıların “bu çıkışın ve hikâyenin bir parçası” olmalarını istiyor, çünkü bu kitle fonlaması için oldukça önemli.

Ataribox konsolunun fiyatı yaklaşık olarak 250 – 300 Dolar olacak ve en geç 2018’in ilkbaharında çıkması planlanıyor. Fiyatı, bellek yapılandırması ve sürümlere bağlı olarak değişebilir. Örneğin; Atari, gerçek tahta ile yapılmış bir Ahşap Sürüm olarak çıkacak.

 

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı