HABER

Assassin’s Creed: Odyssey’de Battle Royale Olmayacak

Yaklaşan oyundan yeni bilgiler geldi.

 5 Ekim‘de PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına gelecek olan ve Antik Yunan’da geçen Assassin’s Creed: Odyssey’de battle royale modunun tartışmaları başlamıştı. Yaklaşan Call of Duty ve Battlefield gibi büyük başlıklar, battle royale furyasına katıldı ancak Odyssey’de şimdilik bir şey yok. Oyun yönetmeni Scott Phillips, Game Informer tarafından sorulan ”Odyssey’e battle royale modu koyacak mısınız?” sorusuna hayır cevabını verdi.

Yakın zamanda yeni oyunla ilgili Game Informer’a konuşan Scott Phillips, oyunun çok oyunculu olmayacağını doğruladı. Sadece 2010’da çıkan Assassin’s Creed: Brotherhood çok oyunculuğu içeriyordu. Ancak bundan sonra gelen oyunlarda çok oyunculu desteği kaldırıldı. Phillips, geliştirme ekibinin mümkün olduğunca en iyi oyunu yapmaları için birleşmesini istediğini söyledi. Röportajda, sekiz stüdyonun Odyssey üzerinde çalıştığını belirtti.

Odyssey, oyuncu seçimine odaklanan ”tam RPG” oyunu olacak. Ayrıca geçen sene çıkan Assassin’s Creed: Origins’ten daha büyük bir haritaya ve çok daha uzun oynanışa sahip olacak. Oyuncular, aslanlar ve ayılar dahil istedikleri vahşi hayvanı evcilleştirebilecek. Bunun yanı sıra oyuncular, etrafta gezinen köpekleri evcilleştiremeyecekler.

Oyunun Switch’e gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Oyun çıktığında muhtemelen fotoğraf modu bulunacak. Oyundaki birçok karakterle romantik ilişki kurabileceksiniz ancak Socrates’le sevgili olamayacaksınız. Origins’te yer alan keşif modu muhtemelen bunda da olacaktır. Ayrıca oyun çıktıktan sonra birçok DLC paketi gelecek.

Assassin’s Creed: Odyssey’de Battle Royale Olmayacak
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı