HABER

Ark: Survival Evolved’ın Nintendo Switch Sürümü Onaylandı

Hayatta kalma oyunu çok yakında geliyor!

Dinazor-hayatta kalma oyunu Ark: Survival Evolved, PC’den sonra konsollar için piyasadaki yerini almıştı ve nihayet Nintendo Switch için de geliyor. Oyunun geliştirici ekibi Studio Wildcard, oyunun Nintendo Switch’e geleceğini bugün resmi olarak duyurdu.

Ark: Survival Evolved’ın Switch sürümü ile ilgili ayrıntılar şu an için az ancak, Studio Wildcard, PlayStation 4 ve Xbox One’da mevcut olan aynı özellikleri sunacağını doğruladı. Ayrıca oyun, bu sonbaharda fiziksel ve dijital olarak piyasadaki yerini alacak.

Ark: Survival Evolved, 2015 yılının ortalarında Steam Erken Erişim oyunu olarak piyasaya sürüldü ve oldukça büyük bir başarı elde etti. O yılın ardından Game Preview programı aracılığıyla Xbox One’da yayınlanan Ark, yeni özellikler ve içerikler ile desteklenmeye devam etti. Geçen yıl ise PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da tam sürüme geçişini yaptı. Oyun PUBG gibi bir yapıyı benimsemesinden ötürü, Steam’de en çok oynana oyunlar arasında yer almaya devam ediyor.

Son olarak, oyunun geliştirici ekibi Studio Wildcard, ücretsiz olarak oynanabilen bir Ark: Survival Evolved versiyonunun da geliştirildiğini açıkladı. Bu sürüm, Rockstar’ın GTA: Chinatown Wars ve GTA: San Andreas gibi mobil oyunlardan sorumlu olan geliştirici ekibi War Drum Studios tarafından geliştirilmekte. Hatta, iOS beta için ilk davetyeler oyunculara gönderildi.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı