Dizi & Film

Aquaman, 1 Milyar Dolara Yaklaştı

Yeni süper kahraman filmi gişeyi domine etmeye devam ediyor. Bu hafta sonu da Aquaman için oldukça iyiydi. Jason Momoa’nın başrolde oynadığı, kadrosunda Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson ve Nicole Kidman’ın yer aldığı film, 4-6 Ocak arasında ABD ve Kanada’da 30.7 milyon dolar elde etti. İlk çıkışından beri üç hafta boyunca bir numarada kalmayı başardı.

Sony’nin Escape Room filmi 18 milyon dolarla ikinci sırada kaldı. Marry Poppins Returns, 15.8 milyon dolarla onu takip etti. Spider-Man: Into the Spider-Verse filmi 13 milyon dolar, Bumblebee ise 12.8 milyon dolar kazandı.

Aquaman, ABD ve Kanada’da toplamda 259.7 milyon dolara ulaştı. Dünya çapında ise 681 milyon dolarla toplamda 940.7 milyon dolara ulaştı. Aquaman bu rakamla, 873.6 milyon dolar elde etmiş olan Batman v Superman: Dawn of Justice ve 821.8 milyon dolarla ikinci sıradaki Wonder Woman’ı geçen en büyük DC filmi oldu.

Batman filmleri The Dark Knight ve The Dark Knight Rises, 1 milyar doları geçmişti. Aquaman’in ise bu rakama ulaşması bekleniyor.

Aquaman, 1 Milyar Dolara Yaklaştı
Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top