Haberler

Apple Arcade için Onaylanan Tüm Oyunlar

Netflix tarzı aylık ücretle oyunlar sunacak olan Apple Arcade için onaylanan tüm oyunlar belli oldu.

Atone: Heart Of The Elder Tree

Wildboy Studios’un ilk oyunu Atone; bulmaca çözme, ritim temelli savaşın öne çıktığı İskandinav mitolojisine dayanan bir macera oyunuydu. İkinci oyunun ne olduğuyla ilgili bir bilgi yok.

Beyond A Steel Sky

1994’te çıkan cyberpunk, bilimkurgu macera oyunu Beneath a Steel Sky’ın devamı olarak geliyor. Yeni oyun, öncekinin 2D point-and-click türünün aksine 3D ortamlarla geliyor. Beyond a Steel Sky’da baş karakter Robert Foster, ilk oyunun sonunda yaptığı AI (yapay zekâ) gözlerle kenti görüyoruz. Oyunda, her şeyi bilen bir AI tarafından denetlenen bir toplumda yaşamanın artılarını ve eksilerini keşfedeceksiniz.

Cardpocalypse

Cardpocalypse, oynadığınız kartları ve kuralları değiştirebileceğiniz hikaye odaklı bir kart oyunudur. Mega Mutant Power Pets isimli kart oyununa tutkun olan 10 yaşındaki Jess’i kontrol edeceksiniz. Okul oyunu yasakladıktan sonra Jess, arkadaşlarıyla oyunu oynamanın başka yollarını arar. Kart oyunundaki yaratıklar gerçek dünyada görülmeye başladığında ve arkadaşları kaçırıldığında işler garipleşmeye başlar. Göreviniz, bu yaratıkları kart oyununda yenmek ve arkadaşlarınızı kurtarmak.

Doomsday Vault

Flightless’ın sonraki oyunu Doomsday Vault hakkında henüz detaylı bilgi bulunmuyor. Listede yer aldığına göre, bu yıl Apple Arcade’e gelecek.

Down In Bermuda

Agent A’nın arkasındaki stüdyo Yak & Co’nun yeni oyunu, Down in Bermuda Apple Arcade’e geliyor. Adadaki tapınakları keşfedeceğiniz bir macera oyunu gibi görünüyor. Muhtemelen oyunda mantık bulmacaları yer alıyor.

Enter The Construct

Bilim kurgu birinci şahıs nişancı oyunu gibi görünen Enter The Construct hakkında detaylı bilgi yok. Directive Games tarafından geliştiriliyor.

Fantasian

Final Fantasy oyunlarda yıllarca öne çıkan Hironobu Sakaguchi’nin yönettiği, Mistwalker tarafından geliştirilen oyunun dünyası, 3D diyoramalarla fotoğraf çekmek ve bu fotoğraflarla dünya inşa etmek üzerine kurulu.

Frogger in Toy Town

Konami’nin geliştirdiği klasik Frogger’ın daha renkli ve ayrıntılı görseller içeren modern versiyonu.

Hitchhiker

Bir otostopçuyu oynayacağınız macera oyunudur. Hafıza kaybı yaşadığınız için kim olduğunuzu veya nereye gittiğinizi bilmeden bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Şoförden kendinizle ilgili detayları öğrenecek, bindiğiniz arabayla ilgili ipuçlarıyla birleştirerek gerçeği farkedeceksiniz.

Hot Lava

Klei Entertainment, birinci şahıs parkur platform oyununu Apple cihazlarına getiriyor. Oyun, ayrıca PC’de Steam mağazasına çıkış yapacak. Hot Lava, bir çocuğun oynadığı eğlenceli ve saçma Floor is Lava akımından ilham alınarak yapılan bir oyun.

Kings Of The Castle

Frosty Pop tarafından geliştirilen bir tür karikatürize mobil oyunu. Oyun hakkında detaylı bilgi bulunmuyor.

LEGO Arthouse / LEGO Brawls

Oyuncak şirketinin devam eden oyun serilerine yapılan ek oyunların tam isimleri ve bilgileri henüz belli değil.

Lifelike

Lifelike, rahatlatan ve dinlendiren deneyim sunan bir oyuna benziyor. Geliştirici Kunabi Brother’dan Denis Mikan, oyuncular üzerinde sakinleştirici bir etki yapmak istediklerini söyledi.

Monomals

Müzik oyunu olan Monomals’ta, okyanustan çıkardığınız parçalarla müzik yapıyorsunuz. Kendi müziklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Mr. Turtle

Oyun hakkında detaylı bilgi yok ama bu sene Apple Arcade’e geleceği doğrulandı. Illusion Labs tarafından geliştiriliyor.

No Way Home

SMG Studio’nun geliştireceği oyun, sevimli bir çizgi film tarzı içeriyor.

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Zelda benzeri aksiyon macera oyunu Oceanhorn: Monster of the Uncharted Seas’in devamı olarak geliyor. Fin geliştirici Cornfox and Bros, Apple Arcade’in bir parçası olarak çıkaracak. Oyunun mistik Gaia dünyasının sırlarını ve hikayesini keşfedeceksiniz.

Overland

Kıyamet sonrası, takım tabanlı hayatta kalma strateji oyunu çoklu platformlar dahil Apple Arcade’e çıkıyor.

Projection: First Light

Doğrudan temalara bağlanan ve çarpıcı sanat tarzına sahip oyunda, aydınlığı bulma umuduyla birçok farklı kültürde yolculuğa çıkan gölge kukla Greta olarak oynayacaksınız. 2D bulmaca platform oyununda Türkiye, Endonezya, Çin, Yunanistan ve 19. yy İngiltere kültüründeki gölge kuklaların tarihçesini içeriyor.

Repair

Repair, beğenilen Monument Valley serisinin arkasındaki ünlü stüdyo Ustwo Games’in yeni oyunudur. Nasıl oynanacağı hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda ortaya çıkacak.

Sayonara Wild Hearts

Oyunun tam olarak ne olduğunu belirtmek zor ancak elektropop müziğine odaklanan ritim-aksiyon oyunu diyebiliriz. Simogo tarafından geliştirilen oyunda, hiper hızlı koşucuyu oynuyorsunuz. Karanlıktaki neon renkli ortamlar oyunun gösterişli tarzını ortaya çıkarıyor.

Sneaky Sasquatch

Golf arabasını süren Sasquatch’ı oynadığınız ilginç bir macera oyunu.

Spidersaurs

Shantae ve Switch Force oyunlarını geliştiren WayForward’ın yeni oyunu Spidersaurs, Apple Arcade’e geliyor. Silahlı insan askerler ve örümcek bacaklı bir T-Rex dışında oyun hakkında bilgi yok.

Team Sonic Racing

Popüler karakter Sonic ve onun arkadaşları, 15 oynanabilir karakter içeren yarış oyunuyla geliyor. Sonic Riders’ta olduğu gibi bu oyunda da karakterler Hız, Teknik ve Güç olarak üçe ayrılıyor. Kişiselleştirilebilir araçlar da bulunuyor ve dört farklı modla hem birbirinize karşı yarışabilir hem de kooperatif olarak takımınızla birlikte çalışabilirsiniz.

The Artful Escape

Daha önce PC ve Xbox One’a özel oyunun Apple Arcade’e çıkacağı onaylandı. Şık platform oyunu, ünlü bir halk müzisyeninin yeğenini müzik ve sanatta kendi yolunu keşfetmesini takip eder. David Bowie ve Bob Dylan gibi ünlü sanatçılardan etkilenir.

The Bradwell Conspiracy

Felaket bir patlamadan bir gün sonra, güvenlik tesisinde uyanan isimsiz bir kurtulanı oynadığınız birinci şahıs macera oyunu. İçeride hapis kaldınız ve kilitli bir kapının diğer tarafında mahsur kalan Amber isimli bir kurtulanla bağlantı kurabiliyorsunuz. Birbirinizle iletişim kurmak için AR gözlüğünü kullanarak kaçmanın yolunu bulmalısınız.

The Pathless

Annapurna Interactive’in geliştirdiği, Apple platformlarına gelecek yeni oyun, sizi keşfedilecek engin ve nemli orman dünyasıyla maceraya çıkaracak.

UFO On Tape: First Contact

Orijinal UFO on Tape, telefonun kamerasını lens için kullanıyor. Sahte UFO’lar gerçekten dünyadaymış gibi görünüyor. First Contact, ilk oyunun devamı olarak Apple Arcade’e geliyor.

Where Cards Fall

Game Band’deki küçük bir takım bu oyun üzerinde çalışıyor. Apple Arcade’e geleceği duyuruldu. Çekici sanatsal görselleriyle birlikte hikaye odaklı bir oyun olarak geliyor. Lise çağındaki bir genç etrafındaki rahatsız edici konulara değiniyor.

Winding Worlds

GNOG’un arkasındaki KO_OP ekibinden çıkan yeni oyun Winding Worlds, Apple Arcade’e geliyor.

Yaga

Versus Evil’dan çıkan Yaga oyunu şu anda PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e bulunuyor. Bu oyun da Apple Arcade’e geliyor. Hikayeye sahip üçüncü şahıs aksiyon-RPG oyunu büyüleyici seviyeler arasındaki hikaye dizilerinde yaptığınız seçimlere göre yeni yönlere giriyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top