Haberler

Apex Legends İlk Bir Haftada 25 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Yeni Battle Royale oyunu Apex Legends, ilk haftasında tam tamına 2 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı!

Battle Royale dünyasının yeni yıldızı Apex Legends, son hızla büyümeye devam ediyor! Oyunun geliştiricisi Respawn’ın patronu Vince Zampella, bir blog yazısındaki açıklamasında oyunu oynayan oyuncu sayısının 25 milyonu geçtiğini açıkladı. Ve Zampella, hafta sonunda oyunun eş zamanlı oyuncu sayısı bakımından da 2 milyona ulaştığını söyledi.

Apex Legends, 4 Şubat Pazartesi günü akşamında gerçekleştirilen bir Twitch yayınıyla birlikte sürpriz bir şekilde oyunculara tanıtıldı ve ücretsiz olarak çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışını gerçekleştirdiği ilk sekiz saatte tam tamına 1 milyon oyuncuya ulaştı ve 24 saatin ardından 2.5 milyon oyuncuya kendini oynatmayı başardı. Bu iki güzel başarıdan sonra geçen 72 saatin ardından, tam tamına 10 milyon oyuncuya kendini oynatmayı başaran Apex Legends, bu süre zarfında 600 bin oyuncuyu eş zamanlı olarak barındırmayı başardı.

Vince Zampella, Apex Legends’ın bu muazzam ilerleyişi hakkında ise şu sözlere yer verdi: “Ne hafta ama! Geçen hafta Pazartesi günü Apex Legends’ı oyunculara sunduğumuzdan bu yana heyecanlı, gelişen, harika geri bildirimler aldığımız ve fikirlerle dolu bir Apex Legends topluluğu yarattık. Amacımız bu oyunu sizinle, topluluğumuzla birlikte inşa etmektir. Bu yüzden, bize geri bildirimlerde bulunmaya devam edin. Çünkü, gerçekten sizi dinliyoruz!”

Son olarak, Fortnite (Ücretsiz Oyun) eş zamanlı olarak 8.3 milyon oyuncuyu ve PUBG (Ücretli Oyun) de eş zamanlı olarak 3.2 milyon oyuncuyu barındırmayı başarmıştı. Ve, her iki oyun da uzun süredir piyasada ve biri ücretli diğeri de ücretsiz. Tüm bunları ele aldığımız zaman, Apex Legends’ın ilk haftasında 2 milyon eş zamanlı oyuncu barındırması gerçekten de büyük bir başarı. Ve, yakın zamanda 200 milyon oyuncuya ev sahipliği yapan Fortnite’ı geçme ihtimali de bir hayli yüksek gözüküyor.

Apex Legends İlk Bir Haftada 25 Milyon Oyuncuya Ulaştı
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Apex Legends'ın Efsanevi Kostümü ve Ganimetleri Twitch'te Ücretsiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top