Haberler

Apex Legends İlk 72 Saatte 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Battle Royale dünyasının yeni yıldızı Apex Legends, büyük bir başarıya imza attı!

Titanfall’un ücretsiz bir Battle Royale sürümü olan Apex Legends, çıkışını gerçekleştirdiği ilk 24 saatte 2.5 milyon oyuncuyu barındırarak mükemmel bir başarı elde etmişti. Şimdi ise çıkışının üzerinden geçen 72 saatin ardından tam tamına 10 milyon oyuncuyu barındırarak, yepyeni bir başarı elde etti.

Bu sayıyı karşılaştırmak için Overwatch ve PUBG’yi ele aldığımızda oldukça büyük bir başarı olduğunu söylemek mümkün. Overwatch, 10 milyon oyuncuyu üç hafta içinde toplayabilirken PUBG, altı aya yakın bir sürede 10 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Tabii ki, bu iki oyun bir ücret karşılığında oyunculara sunuluyor. Bu yüzden, karşılaştırmayı bu durumu göz önüne alarak yapmakta fayda var. Ancak, PUBG’nin diğer oyunlara nazaran biraz daha uygun bir fiyata satılması ve Battle Royale dünyasını kasıp kavurmasını göz önüne alırsak, Apex Legends’ın bu başarısı gerçekten de takdir edilecek bir durum.

Diğer yandan Apex Legends’ın geliştiricisi Respawn’ın patronu Vince Zampella, “Bu gerçekten de inanılmaz bir yolculuk oldu. Test ettik ve ince ayar yaptık. Ve, büyüleyici hissettiğimiz noktaya ulaştık. Bu yolculukta franchise almanın, bedava oynama imkanı sunmanın ve sürpriz bir lansman ile oyunumuzu sunmanın riskli olacağını biliyorduk. Ama, Apex Legends’ı gerçekten de çok beğendik ve diğer insanların da oynamasını istedik.

Bizim kadar bu oyunu seveceğinizi umut ettik. Ama, bu kadar çılgınca bir hayalin ardından gördüğümüz desteğin ve pozitifliğin tükenmesini beklemek pek de mümkün değil. Respawn ailesi olarak, bize ve Apex Legends’a bir şans verdiğiniz için teşekkür ederiz. Bu sadece bir başlangıç! Bu yıl sizin için çok daha fazla sunacaklarımız var.” açıklamasını yaptı.

Son olarak, Apex Legends’ı PC, Xbox One ve PlayStation 4 üzerinden ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Apex Legends İlk 72 Saatte 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Apex Legends İlk Bir Haftada 25 Milyon Oyuncuya Ulaştı - FRAGPARTA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top