Haberler

Alien RPG Oyunu Aliens: Crucible İptal Edildi

Fallout: New Vegas stüdyosu Obsidian Entertainment’ın bir süredir geliştirdiği Aliens RPG oyunu iptal edildi. Yazar Chris Avellone, bu oyun üzerinde çalışıyordu. Avellone, Aliens: Crucible isimli oyunun temelde Mass Effect gibi ama daha korkutucu olduğunu söyledi.

Avellone, oyunun kısmen çeşitli konulardan dolayı iptal edildiğini söyledi.

”Bu gibi olacak – karşılaştırma yapmak gerçekten zor – temelde Mass Effect ama daha korkutucu. Bunu yapmak istedik. Sega, yayıncı/yönetim ilişkileri (Obsidian) ile uğraşmaktan bıktıkları bir noktaya geldi. Aliens: Crucible’da çalışan herkes gerçekten heyecanlıydı. Gerçekten harika bir oyun olacaktı. Prototip de harikaydı. Sonra Sega vazgeçti.” dedi. Oyunun zorluklarından birinin, bir konuşma ortasında korku unsurunu korumak olduğunu belirtti.

Aliens oyunu, Sega 2006’da lisansını aldığında duyuruldu. 2008 yılında, resmi olarak iptal edilmesinden bir yıl önce PC, PS3 ve Xbox 360’a çıkacağı doğrulandı. İptal edilen oyunun görüntüleri yukarıdaki videoda yer alıyor.

Başka bir Alien oyunu, İngiliz oyun stüdyosu Creative Assembly tarafından geliştirilen, 2014’te çıkan Alien: Isolation oldu. PC ve konsollara çıkan oyun başarı yakaladı. İki milyondan fazla satan oyunun spin-off’u bu sene çıktı. Amanda Ripley’nin baş karakter olduğu Alien: Blackout, ocak ayında iOS ve Android cihazlarına çıkış yaptı.

2015’te kurulan San Francisco merkezli Cold Iron Studios, PC ve konsollar için yeni bir Alien nişancı oyunu geliştiriyor. Stüdyo Doom, Borderlands, BioShock Infinite gibi başlıklarda çalışmış kişilerden oluşuyor. Bu Alien oyunu stüdyonun ilk başlığı olacak.

Geçen sene Microsoft tarafından satın alınan Obsidian Entertainment, şu anda Grand Theft Auto ve Red Dead’in ana şirketi Take-Two Interactive’in yeni indie etiketi ile yayınlanacak olan bilimkurgu RPG’si The Outer Worlds üzerinde çalışıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top